Home

Cytaty

Życie jest tylko wtedy coś warte i tylko wtedy daje radość, jeśli jest służbą.
Witamy na stronie głównej portalu
Zapraszamy w środę – 2. grudnia, o godz. 16.00 Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 16. Listopad 2009 20:35
Materiału do dyskusji dostarczy nam znakomita powieść Evelyna Waugha – “Podróż do Brideshead”. Ta namiętna i nieco perwersyjna historia miłosna, rozegrana na wystawnym a zarazem dekadenckim tle zmierzchającej epoki starej artystokratycznej Anglii, z pewnością nada żarliwy ton temu spotkaniu.

Powrot-do-Brideshead_Evelyn-Waugh
 
WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA – EPILOG Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 18. Listopad 2009 20:40
406_pisanie


10 spotkań x 2 godziny = 20 godzin.
Czy to wystarczy, aby nauczyć się dobrze pisać?
Pewno nie.
Czy to wystarczy, aby zostać pisarzem?
Na pewno nie!
Czy to wystarczy, aby ludzie się polubili oraz miło i pożytecznie spędzili czas?
Na pewno tak!

Przedstawiamy kilka tekstów autorów zainspirowanych uczestnictwem w warsztatach prowadzonych przez Dariusza Pawlickiego w czerwcu i lipcu 2009 roku. Jeden z nich ma charakter autotematyczny – “Mirosław” komentuje samą ideę  warsztatu.


“MIROSŁAW”
KURS PISANIA

Słowa ładne?!
brzydkie?!
Twórcze?!
Nie pisz, nie mów:
co tobie,
jemu,
niemiłe.

Zaśpiewaj!
zachwycaj!
Zamyślaj!


Oprócz “Mirosława” swoje teksty prezentują:
Aleksandra Kotala
Arkadiusz Nowak
Ewa Wojtków

Ostatnia zmiana Czwartek, 19. Listopad 2009 10:00
Więcej…
 
27 września `09 – UROCZYSTY FINAŁ KONKURSU Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 02. Październik 2009 18:58
100_5129


Był piękny dzień. Tym razem to chyba sam Archanioł Michał “załatwił” pogodę u Najwyższej Instancji. Widać poczuł się dostatecznie usatysfakcjonowany promocją swojego wizerunku w pracach uczestników konkursu plastycznego “Archanioł Michał jest wśród nas”. Istotnie, był z nami po wilekroć obecny. I to nie w oficjalnym wydaniu jako hieratyczny komponent herbu miasta, ale zmultiplikowany w niekonwencjonalnych i zabawnych ujęciach, na miarę inwencji, poczucia humoru i umiejętności plastycznych ponad 80 młodych artystów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w plenerze, a słońce  wydobywające intensywną czerwień jesiennych już liści zapewniło malowniczą aranżację wystawy. Autorzy najciekawszych prac, których grono wyłonili jurorzy, zostali zaprezentowani na uroczystej gali – odebrali należne im hołdy i, rzecz jasna,  nagrody! Grand Prix (poza zaszczytem zmaterializowało się też w odtwarzaczu DVD) przyznano uczennicy klasy III a Gimnazjum nr 1 w Strzelinie – Marcie Błaszkiewicz, która obsadziła swojego niebiańskiego bohatera między innymi w roli ... bramkarza.

SWScan00065Jeżeli chcesz poznać jeszcze inne wcielenia Archanioła Michała, jak również pozostałych laureatów konkursu, to zapraszamy do dalszej lektury.

Więcej…
 
FINAŁ KONKURSU ZBLIŻA SIĘ ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 01. Wrzesień 2009 15:12

Przypominamy, że prace konkursowe przyjmujemy tylko do 18 września `09.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas obchodów Dnia Patrona Miasta.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody! Warto zgłosić swoją pracę do konkursu.

Ciekawi jesteśmy Państwa pomysłów - czekamy!

 
WIELKA GRATKA DLA FANÓW ROZLEWISKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 08. Wrzesień 2009 14:18

Spotkanie autorskie z pisarką – Małgorzatą Kalicińską

28 września 2009 r. (poniedziałek), godz. 16.00

Czytelnia dla Dorosłych (I piętro)

m_kalicinska

Małgorzata Kalicińska – pisarka, którta debiutowała późno, ale niezwykle błyskotliwie. W roku 2006 ukazała się jej pierwsza powieść “Dom nad rozlewiskiem”, za którą dostała nagrodę księgarzy “Witryna 2006” oraz nominację do Nagrody Literackiej Srebrnego Kałamarza. Debiutującą autorkę zauważyła branża wydawnicza, ale przede wszystkim pokochały ją szerokie zastępy czytelników.

W tej ciepłej i życiowo mądrej prozie, głoszącej pochwałę życia prostego i dobrego, którego ład oparty jest na wartościach elementarnych, mogli bowiem odnaleźć własny spokój i harmonię. Sugestywnie opisany dom nad rozlewiskiem – pachnący ciastem i rosołem, a przede wszystkim pełen pozytywnych emocji i empatii – z łatwością przekonywał, że istnieje remedium na zawiłości i niegodziwości tego świata, że możliwe jest zwyczajne ludzkie szczęście. W tę wizję chce się wierzyć. Wiarę tę ugruntowały kolejne książki, które pozwoliły czytelnikom zadomowić się nad rozlewiskiem. Wydane w 2007 roku retrospektywne “Powroty ...” i rok później – snująca dalsze losy bohaterów “Miłość...” były dopełnieniem tej współczesnej sagi mazurskiej rodziny. Sławę pisarki i jej cyklu powieściowego z pewnością utrwali adaptacja telewizyjna. Zapowiadana emisja serialu z popularną aktorką – Joanną Brodzik może jeszcze rozszerzyć krąg fanów magicznego rozlewiska.

dom_nad_rozlewiskiem

Ostatnia zmiana Piątek, 02. Październik 2009 18:57
Więcej…
 
DZIECI TEŻ SPOTKAJĄ SIĘ ZE SWOIM PISARZEM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 08. Wrzesień 2009 14:15

WIESŁAW DRABIK DZIECIOM

9 października 2009 r., godz. 11.30

w_drabik

Ten sympatyczny Pan – autor “Bardzo śmiesznej historii” i wielu innych równie śmiesznych bajeczek opowie swoim małym czytelnikom ze Strzelina o tym, jak powstają książki, a także zaprosi ich do wspólnej zabawy literackiej. Niestety, przyjedzie bez kota, ale za to z własnymi książeczkami, które będzie można kupić i od razu uzyskać autograf.

kto_mieszka_w_zoo

jak_baran_zbaranial

Ostatnia zmiana Wtorek, 08. Wrzesień 2009 14:23
 
<< Początek < Poprzedni 111 112 113 114 115 116 117 118 119 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting