Home

Cytaty

Wątpliwość to nieprzyjemny stan, ale pewność to absurd.
Witamy na stronie głównej portalu
25.11.`09 – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Niedziela, 29. Listopad 2009 18:51
1


Tak, jest takie święto. Biblioteka dziecięca nie mogła go przegapić, bo jak mawiał klasyk - Miś Usztek: “Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Toteż tego dnia mali czytelnicy przyprowadzili do biblioteki swoich pluszowych, kudłatych podopiecznych. Warto było szczególnie o nich zadbać, bo odbyły się  wybory ... misiowej piękności. Kochane i przytulne misie zasłużyły na swoje portrety, a zatem dzieci  z zapałem realizowały prace plastyczne z tym motywem. Nie obyło się  bez cytowania obszernych fragmentów z ulubionych tekstów z misiem w roli głównej. Na  pożegnanie wybrany miś częstował dzieci pierniczkami (oczywiście, na miodzie!).


Ostatnia zmiana Niedziela, 29. Listopad 2009 19:01
Więcej…
 
SWOJSKO-EGZOTYCZNE SPOTKANIE Z SENIORAMI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 16. Listopad 2009 20:27

Dscf6697


W wigilię Dnia Seniora zaprosiliśmy naszych Czytelników wyjątkowo nie po książki, ale dla radości wspólnego biesiadowania. Przy kawie i słodkościach szybko wytworzyła się miła towarzyska atmosfera, którą jeszcze wzmocniły kojące brzmienia znakomitego chóru Zespołu Szkół z Kuropatnika. Młodzi starszym dostarczyli wielu wzruszeń i muzycznych doznań.

Dscf6701

Swojski repertuar chórzystów znalazł przeciwwagę w egzotyce azjatyckich klimatów.  Bogaty materiał zdjęciowy, wsparty komentarzem naocznego świadka, sugestywnie poprowadził grupę słuchaczy poprzez tradycyjne i nowoczesne Chiny. Wszystko skończyło się na... herbacie.  Zaparzonej po chińsku, oczywiście!


Ostatnia zmiana Wtorek, 17. Listopad 2009 10:38
Więcej…
 
Zapraszamy w środę – 2. grudnia, o godz. 16.00 Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 16. Listopad 2009 20:35
Materiału do dyskusji dostarczy nam znakomita powieść Evelyna Waugha – “Podróż do Brideshead”. Ta namiętna i nieco perwersyjna historia miłosna, rozegrana na wystawnym a zarazem dekadenckim tle zmierzchającej epoki starej artystokratycznej Anglii, z pewnością nada żarliwy ton temu spotkaniu.

Powrot-do-Brideshead_Evelyn-Waugh
 
WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA – EPILOG Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 18. Listopad 2009 20:40
406_pisanie


10 spotkań x 2 godziny = 20 godzin.
Czy to wystarczy, aby nauczyć się dobrze pisać?
Pewno nie.
Czy to wystarczy, aby zostać pisarzem?
Na pewno nie!
Czy to wystarczy, aby ludzie się polubili oraz miło i pożytecznie spędzili czas?
Na pewno tak!

Przedstawiamy kilka tekstów autorów zainspirowanych uczestnictwem w warsztatach prowadzonych przez Dariusza Pawlickiego w czerwcu i lipcu 2009 roku. Jeden z nich ma charakter autotematyczny – “Mirosław” komentuje samą ideę  warsztatu.


“MIROSŁAW”
KURS PISANIA

Słowa ładne?!
brzydkie?!
Twórcze?!
Nie pisz, nie mów:
co tobie,
jemu,
niemiłe.

Zaśpiewaj!
zachwycaj!
Zamyślaj!


Oprócz “Mirosława” swoje teksty prezentują:
Aleksandra Kotala
Arkadiusz Nowak
Ewa Wojtków

Ostatnia zmiana Czwartek, 19. Listopad 2009 10:00
Więcej…
 
27 września `09 – UROCZYSTY FINAŁ KONKURSU Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 02. Październik 2009 18:58
100_5129


Był piękny dzień. Tym razem to chyba sam Archanioł Michał “załatwił” pogodę u Najwyższej Instancji. Widać poczuł się dostatecznie usatysfakcjonowany promocją swojego wizerunku w pracach uczestników konkursu plastycznego “Archanioł Michał jest wśród nas”. Istotnie, był z nami po wilekroć obecny. I to nie w oficjalnym wydaniu jako hieratyczny komponent herbu miasta, ale zmultiplikowany w niekonwencjonalnych i zabawnych ujęciach, na miarę inwencji, poczucia humoru i umiejętności plastycznych ponad 80 młodych artystów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w plenerze, a słońce  wydobywające intensywną czerwień jesiennych już liści zapewniło malowniczą aranżację wystawy. Autorzy najciekawszych prac, których grono wyłonili jurorzy, zostali zaprezentowani na uroczystej gali – odebrali należne im hołdy i, rzecz jasna,  nagrody! Grand Prix (poza zaszczytem zmaterializowało się też w odtwarzaczu DVD) przyznano uczennicy klasy III a Gimnazjum nr 1 w Strzelinie – Marcie Błaszkiewicz, która obsadziła swojego niebiańskiego bohatera między innymi w roli ... bramkarza.

SWScan00065Jeżeli chcesz poznać jeszcze inne wcielenia Archanioła Michała, jak również pozostałych laureatów konkursu, to zapraszamy do dalszej lektury.

Więcej…
 
FINAŁ KONKURSU ZBLIŻA SIĘ ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 01. Wrzesień 2009 15:12

Przypominamy, że prace konkursowe przyjmujemy tylko do 18 września `09.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas obchodów Dnia Patrona Miasta.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody! Warto zgłosić swoją pracę do konkursu.

Ciekawi jesteśmy Państwa pomysłów - czekamy!

 
<< Początek < Poprzedni 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting