Home

Cytaty

Wątpliwość to nieprzyjemny stan, ale pewność to absurd.
Witamy na stronie głównej portalu
Wakacyjna wypożyczalnia babć Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 12:40

ww_babc

Od 2 lipca `09 uruchamiamy projekt opiekuńczo-edukacyjny na wakacje.

Rodzicu,

Masz do załatwienia ważną sprawę?

Możesz zostawić swoją pociechę pod opieką bibliotecznej “babci”!

W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek

- zawsze w godzinach od 10.00 do 12.00 -

dzieciom, które ukończyły co najmniej 3 lata

zapewniamy miłą zabawę i literacką edukację.


Kontakt telefoniczny: 071 3920281 (P. Widelska, P. Czarnecka-Kolwitz)

Zapraszamy.

Proszę spojrzeć jakie harce i swawole wymyślają nasze kreatywne i wesołe babcie wakacyjne.

1

Ostatnia zmiana Wtorek, 04. Sierpień 2009 09:17
Więcej…
 
WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:03
DSCF3461

Oto przestrzeń sprzyjająca skupieniu ludzi pióra. W takich to inspirujących warunkach spotyka się u nas grupa tych, co to rzeźbią w słowie. Pomaga im w tym Dariusz Pawlicki. Czwartkowe spotkania na strychu zaczynają się zawsze o godz. 16. Uczestnicy przynoszą własne teksty, które potem stają się przedmiotem fachowej analizy i konsultacji. Bywa, że otrzymują do odrobienia zadanie domowe, ale nikt nie narzeka (choć właśnie zaczęły się wakacje), bo czego się nie robi dla przyszłej sławy literackiej, a w każdym razie dla własnego rozwoju i spełnienia. Warto!

Więcej…
 
CZAR NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:06

Dla młodszych czytelników, a właściwe to czytelniczek (wszak obrządek ma zdecydowanie dziewczyński charakter) zorganizowano tradycyjne wianki. Najpierw trzeba było je upleść, na chwilę nacieszyć się ich urodą, a po nałożeniu na skroń ... nacieszyć się urodą własną, by w rytualnym finale – spławić je na wodę. Mimo kaprysów pogody, które kazały zaasekurować się wariantem zastępczym (miska z wodą), w końcu udało się opuścić zapalone wianki na lokalną rzeczkę, zwaną Oławką. Tradycji stało się zadość!

1

Więcej…
 
Spotkanie klubowiczów DKK dnia 8 czerwca 2009 r. Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:10
dyskusyjny_klub_ksiazki

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 8 czerwca o godz. 16.00, do Czytelni dla Dorosłych. Wymienimy poglądy i wrażenia na temat literackiego debiutu tegorocznej laureatki Paszportu “Polityki”. Sylwia Chutnik anonsuje się jako Radykalna Gospodyni Domowa – to brzmi przekornie, ergo - dość prowokująco. Będzie o czym dyskutować!

Zapraszamy nie tylko ... gospodynie domowe i nie tylko te radykalne.

sylwia_chutnik
 
ZNAMY JUŻ LAUREATÓW KONKURSU “WIERSZ NA 102!” Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:26
10 czerwca w Czytelni dla Dorosłych aż zaroiło się od poetyckich dusz. Przybyli autorzy konkursowych wierszy (podekscytowani i natchnieni nadzieją), a także kibicująca im publiczność (wrażliwa na słowo, oczywiście). Stawili się też jurorzy, aby w bezpośrednim kontakcie wziąć odpowiedzialność za wydany werdykt. To właśnie oni - po długim i skupionym ważeniu w umyśle i sercu - wyłonili zwycięzcę.  Została nim Marta Podpłomyk, której wiersz był prosty i dobry jak chleb. Ten chleb został wyceniony zgodnie z regulaminem konkursu na ... 102 złote. Gotówka została wręczona w  warunkach pełnej jawności. W otwartym głosowaniu wybrała też swojego laureata zgromadzona publiczność, która doceniła głębię i urodę wiersza Łukasza Krzysztofczyka. Potem, kiedy napięcie konkursowych zmagań opadło, jeszcze długo dzielono się poezją i refleksją (jak to wśród subtelnych miłośników wierszy bywa), nie zapominając przy tym o zmysłowych walorach kawy i słodkości.  Nie ma to jak znależć się w dobrym towarzystwie!

Prezentujemy wiersze laureatów trzeciej edycji konkursu, której przyświecało hasło “Olśnienie”.  Było ono tak pojemne, że temat  interpretowano rozmaicie – czasem  było to oczarowanie zmysłów, a czasem poznawcza iluminacja, ot, takie duże i małe, prywatne epifanie.
Ostatnia zmiana Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:38
Więcej…
 
03.06. `09 - NASI WE WROCŁAWIU Drukuj Email
Wpisał Lidia Widelska   
Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:39

ZADUMA NA WYSTAWIE “EUROPA...” I DOBRA ZABAWA W ZOO.

obraz1

Trzeci dzień czerwca nie ma wyjątkowości pierwszego czerwca, a i nie wszyscy uczestnicy wycieczki byli typowymi adresatami obchodów Dnia Dziecka, tym niemniej, nawet ci nieco  wyrośnięci z ochotą wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, jaką co roku organizujemy z tej okazji dla szczególnie aktywnych czytelników naszej dziecięcej biblioteki.  Tym razem głównym celem wyprawy była niezwykła i unikalna wystawa obrazująca ostatnie półwiecze Europy, prezentowana w słynnej Hali Stulecia. Starannie i ciekawie opracowana, atrakcyjnie zaaranżowana, z różnymi multimedialnymi efektami i interaktywna, przykuła naszą uwagę jak najlepiej poprowadzona lekcja historii – bogata poznawczo, żywa, ciekawa i efektowna. W sposób szczególny skupiliśmy się na mocno wyeksponowanym wątku polskim. Po takiej dawce wiedzy i zadumy, z przyjemnością spędziliśmy czas wsród lokatorów wrocławskiego ZOO. Była to duża frajda nie tylko dla tych, którzy trafili tam po raz pierwszy, ale i  bywalcy zauważyli jak obiekt zmienia się i pięknieje, zaskakując nowymi  atrakcjami. Na koniec nawet dworzec kolejowy miał dla nas swoje walory – ciało można było wzmocnić w kultowym dla młodzieży KFC, a i ducha znów pokrzepić, bo hala dworcowa zamieniła się w ... księgarnię. Stosunkowo niedrogo mogliśmy zaopatrzyć się w książki, pomagając przy tym wydawnictwu “Ossolineum” w biciu rekordu Guinnessa!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting