Home

Cytaty

Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości.
Witamy na stronie głównej portalu
CZAR NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:06

Dla młodszych czytelników, a właściwe to czytelniczek (wszak obrządek ma zdecydowanie dziewczyński charakter) zorganizowano tradycyjne wianki. Najpierw trzeba było je upleść, na chwilę nacieszyć się ich urodą, a po nałożeniu na skroń ... nacieszyć się urodą własną, by w rytualnym finale – spławić je na wodę. Mimo kaprysów pogody, które kazały zaasekurować się wariantem zastępczym (miska z wodą), w końcu udało się opuścić zapalone wianki na lokalną rzeczkę, zwaną Oławką. Tradycji stało się zadość!

1

Więcej…
 
Spotkanie klubowiczów DKK dnia 8 czerwca 2009 r. Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 01. Lipiec 2009 13:10
dyskusyjny_klub_ksiazki

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 8 czerwca o godz. 16.00, do Czytelni dla Dorosłych. Wymienimy poglądy i wrażenia na temat literackiego debiutu tegorocznej laureatki Paszportu “Polityki”. Sylwia Chutnik anonsuje się jako Radykalna Gospodyni Domowa – to brzmi przekornie, ergo - dość prowokująco. Będzie o czym dyskutować!

Zapraszamy nie tylko ... gospodynie domowe i nie tylko te radykalne.

sylwia_chutnik
 
ZNAMY JUŻ LAUREATÓW KONKURSU “WIERSZ NA 102!” Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:26
10 czerwca w Czytelni dla Dorosłych aż zaroiło się od poetyckich dusz. Przybyli autorzy konkursowych wierszy (podekscytowani i natchnieni nadzieją), a także kibicująca im publiczność (wrażliwa na słowo, oczywiście). Stawili się też jurorzy, aby w bezpośrednim kontakcie wziąć odpowiedzialność za wydany werdykt. To właśnie oni - po długim i skupionym ważeniu w umyśle i sercu - wyłonili zwycięzcę.  Została nim Marta Podpłomyk, której wiersz był prosty i dobry jak chleb. Ten chleb został wyceniony zgodnie z regulaminem konkursu na ... 102 złote. Gotówka została wręczona w  warunkach pełnej jawności. W otwartym głosowaniu wybrała też swojego laureata zgromadzona publiczność, która doceniła głębię i urodę wiersza Łukasza Krzysztofczyka. Potem, kiedy napięcie konkursowych zmagań opadło, jeszcze długo dzielono się poezją i refleksją (jak to wśród subtelnych miłośników wierszy bywa), nie zapominając przy tym o zmysłowych walorach kawy i słodkości.  Nie ma to jak znależć się w dobrym towarzystwie!

Prezentujemy wiersze laureatów trzeciej edycji konkursu, której przyświecało hasło “Olśnienie”.  Było ono tak pojemne, że temat  interpretowano rozmaicie – czasem  było to oczarowanie zmysłów, a czasem poznawcza iluminacja, ot, takie duże i małe, prywatne epifanie.
Ostatnia zmiana Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:38
Więcej…
 
03.06. `09 - NASI WE WROCŁAWIU Drukuj Email
Wpisał Lidia Widelska   
Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:39

ZADUMA NA WYSTAWIE “EUROPA...” I DOBRA ZABAWA W ZOO.

obraz1

Trzeci dzień czerwca nie ma wyjątkowości pierwszego czerwca, a i nie wszyscy uczestnicy wycieczki byli typowymi adresatami obchodów Dnia Dziecka, tym niemniej, nawet ci nieco  wyrośnięci z ochotą wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, jaką co roku organizujemy z tej okazji dla szczególnie aktywnych czytelników naszej dziecięcej biblioteki.  Tym razem głównym celem wyprawy była niezwykła i unikalna wystawa obrazująca ostatnie półwiecze Europy, prezentowana w słynnej Hali Stulecia. Starannie i ciekawie opracowana, atrakcyjnie zaaranżowana, z różnymi multimedialnymi efektami i interaktywna, przykuła naszą uwagę jak najlepiej poprowadzona lekcja historii – bogata poznawczo, żywa, ciekawa i efektowna. W sposób szczególny skupiliśmy się na mocno wyeksponowanym wątku polskim. Po takiej dawce wiedzy i zadumy, z przyjemnością spędziliśmy czas wsród lokatorów wrocławskiego ZOO. Była to duża frajda nie tylko dla tych, którzy trafili tam po raz pierwszy, ale i  bywalcy zauważyli jak obiekt zmienia się i pięknieje, zaskakując nowymi  atrakcjami. Na koniec nawet dworzec kolejowy miał dla nas swoje walory – ciało można było wzmocnić w kultowym dla młodzieży KFC, a i ducha znów pokrzepić, bo hala dworcowa zamieniła się w ... księgarnię. Stosunkowo niedrogo mogliśmy zaopatrzyć się w książki, pomagając przy tym wydawnictwu “Ossolineum” w biciu rekordu Guinnessa!

Więcej…
 
Spotkanie klubowiczów DKK w dniu 17.06.2009 Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 04. Czerwiec 2009 13:32

dyskusyjny_klub_ksiazki

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

zaprasza na spotkanie w środę – 17 czerwca `09 o godz. 16.00, do Czytelni dla Dorosłych. Tematem naszych rozmów będzie książka Jacka Kerouaca – “W drodze”. Porozmawiajmy o beatnikach oraz uroczo nonszalanckim i barwnym stylu życia dzieci-kwiatów. To także nasza biografia – większość klubowiczek miała bowiem okazję nosić szalone spódnice tzw. bananówy oraz przepaski na rozpuszczonych, długich włosach i pamięta hippisowskie hasło: “Make love, not war”.

jack_kerouac_w_drodze


 
SALONIK ARTYSTYCZNY NA WYJEŹDZIE - 20.05. 2009 r. Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 22. Maj 2009 21:23

JEŚLI DZIŚ ŚRODA, TO JESTEŚMY W POZNANIU !

poznan

Tym razem towarzystwo salonowe wybrało się do Poznania, aby oczywiście poznać jego zabytki architektury. Jednakże ten tradycyjny program turystyczny - mimo swej niewątpliwej wartości - został zrealizowany jakby w tle ... Starego Browaru. Niewtajemniczonym w realia poznańskie należy się wyjaśnienie, że wbrew nazwie, nie o wypicie kufla Lecha tutaj chodzi (acz tego doznania salonowcy też sobie, rzecz jasna, nie odmówili). Najświeższe skojarzenie z browarem w kontekście Poznania przywołuje ekskluzywne centrum handlowo-kulturalne. Wszakże, jeśli ktoś pomyślał, że pojechaliśmy na zakupy, to myli się co do istoty rzeczy! Ten markowy obiekt Poznania (powoli staje się konkurencją dla szacownego ratusza) interesował nas jako świetna egzemplifikacja wartościowej adaptacji obiektu postindustrialnego, a zarazem sprytnego przenikania ambitnej i na wskroś nowoczesnej estetyki w realia powszechnie doświadczanej codzienności. To tak, jakby ... sztuka wysoka zstąpiła pod strzechy (sic!).

DSCF3328


Chcesz poznać nasze poznańskie fascynacje, wrażenia i przeżycia? Zapraszamy do serwisu fotograficznego.

Ostatnia zmiana Piątek, 22. Maj 2009 23:05
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 121 122 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting