Home

Cytaty

Za podróżnego bez biletu uważa się takiego podróżnego, który biletu nie posiada.
Szóstka od bibliotekarzy


23.04 – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich PDF Drukuj Email
Wpisał Iwona Błahuta   
Piątek, 19. Kwiecień 2019 09:38

Propozycje książek, których bohaterami są KSIĄŻKI!

 
Karolina Haka-Makowiecka, Marta Makowiecka – 500 polskich książek, które warto w życiu przeczytać PDF Drukuj Email
Wpisał Iwona Błahuta   
Piątek, 19. Kwiecień 2019 09:37

MUZA, 862 s.

1

Leksykon jest autorskim wyborem polskich utworów literackich : prozy, poezji, dramatu, reportaży, komiksów i bajek, które można, warto czy należy znać.
Oprócz żelaznego kanonu polskiej klasyki autorki zachęcają do przeczytania pozycji mniej znanych, czasem niesłusznie zapomnianych, dużą ilość miejsca poświęcając utworom współczesnym.
Pozycję opatrzono bogatym i zróżnicowanym materiałem ilustracyjnym. Czytelnik znajdzie tu ciekawe, mało znane portrety autorów, reprodukcje rękopisów i pierwodruków, plakaty spektakli i niezapomniane kadry z ekranizacji.

Ostatnia zmiana Piątek, 19. Kwiecień 2019 09:39
 
Markus Zusak – Złodziejka książek PDF Drukuj Email
Wpisał Iwona Błahuta   
Piątek, 19. Kwiecień 2019 09:36

Nasza Księgarnia, 494 s.

2

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza" uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane. Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze. Nędza i strach atakują z każdej strony, ale ona ma swoje książki. Są jej tarczą i panaceum na wszystkie złe emocje i doznania.

 
Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru PDF Drukuj Email
Wpisał Iwona Błahuta   
Piątek, 19. Kwiecień 2019 09:35

Muza, 514 s.

3

Pierwsza książka z cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek".
Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia.
Autor przenosi nas do Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej. Snując niezwykłą intrygę z romansem i tragedią, prowadzi czytelnika poprzez labirynt tajemnic, gdzie czar książek, namiętności i przyjaźni splatają się w mistrzowskiej opowieści.

 
Orianne Lallemand – O Wilku, który nie lubił czytać PDF Drukuj Email
Wpisał Lidia Widelska   
Piątek, 19. Kwiecień 2019 09:34

Wydawnictwo Adamada, 31 s.

4

Z tej książki dowiemy się jak bohater serii „Przygody Wilka" w części zatytułowanej „O Wilku, który nie lubił czytać" mocno to czytanie polubił. Leśni przyjaciele Wilka zachęcali go do czytania, a nie pożerania książek (dosłownie) i namawiali do odkrywania coraz, to nowych historii.

Ostatnia zmiana Piątek, 19. Kwiecień 2019 09:34
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL