Home Salonik Artystyczny PRZEDMIOTY PATRZĄ NA NAS

Cytaty

Jest cała ziemia samotności i tylko jedna grudka twojego uśmiechu.
PRZEDMIOTY PATRZĄ NA NAS Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 19. Luty 2015 13:33

DSCN3757


To cytat z przytoczonej fragmentarycznie wypowiedzi Alessandro Mendiniego – żywej legendy światowego designu. Istotnie, projektowane przez niego przedmioty zwracają na siebie uwagę, i to zdecydowanie! Nasze Damy Salonikowe, zwiedzając wystawę monograficzną tego artysty urządzoną w Muzeum Architektury we Wrocławiu, patrzyły na ich ekscentryczną urodę z fascynacją pomieszaną z radosnym zadziwieniem.

DSCN3729


Kapelusze i buty zawsze budziły kobiece pragnienia, a jeżeli do tego są złote ... Problem tkwi w rozmiarze, chociaż ... złota nigdy za dużo!

DSCN3733


Aby zobaczyć drugą część wystawy odwiedziłyśmy Galerię „Neon" na ASP. Tutaj złotych mozaik nie było, ale za to designerskie meble przykuwały wzrok oryginalną formą i feerią barw. Panie nie mogły się nadziwić, że tak może wyglądać kredens.

DSCN3755


Jednak największą niespodzianką był fotel w rozmiarze XXXL, w dodatku rozwibrowany kolorami w duchu pointylizmu.

DSCN3753


Co prawda obowiązuje zasada „nie dotykać eksponatów", ale w jednej z wersji (tej bardziej ergonomicznej) słynnego Fotelu Prousta mogłyśmy nawet zasiąść. Ten klasyczny przykład re-designu, w którym barokowa forma mebla zyskała nowy malarski wystrój, okazał się w użyciu całkiem komfortowy, a do tego jaki energetyczny!

DSCN3727