Home Salonik Artystyczny SALONIK ARTYSTYCZNY NA WYJEŹDZIE - 20.05. 2009 r.

Jest cała ziemia samotności i tylko jedna grudka twojego uśmiechu.
SALONIK ARTYSTYCZNY NA WYJEŹDZIE - 20.05. 2009 r. Drukuj Email
Piątek, 22. Maj 2009 21:23

JEŚLI DZIŚ ŚRODA, TO JESTEŚMY W POZNANIU !

poznan

Tym razem towarzystwo salonowe wybrało się do Poznania, aby oczywiście poznać jego zabytki architektury. Jednakże ten tradycyjny program turystyczny - mimo swej niewątpliwej wartości - został zrealizowany jakby w tle ... Starego Browaru. Niewtajemniczonym w realia poznańskie należy się wyjaśnienie, że wbrew nazwie, nie o wypicie kufla Lecha tutaj chodzi (acz tego doznania salonowcy też sobie, rzecz jasna, nie odmówili). Najświeższe skojarzenie z browarem w kontekście Poznania przywołuje ekskluzywne centrum handlowo-kulturalne. Wszakże, jeśli ktoś pomyślał, że pojechaliśmy na zakupy, to myli się co do istoty rzeczy! Ten markowy obiekt Poznania (powoli staje się konkurencją dla szacownego ratusza) interesował nas jako świetna egzemplifikacja wartościowej adaptacji obiektu postindustrialnego, a zarazem sprytnego przenikania ambitnej i na wskroś nowoczesnej estetyki w realia powszechnie doświadczanej codzienności. To tak, jakby ... sztuka wysoka zstąpiła pod strzechy (sic!).

DSCF3328

Chcesz poznać nasze poznańskie fascynacje, wrażenia i przeżycia? Zapraszamy do serwisu fotograficznego.

Ostatnia zmiana Piątek, 22. Maj 2009 23:05