Home Konkursy DOSŁADZANIE CZYTELNIKÓW

Nie trać czasu z kimś, kto nie ma go, aby go spędzać z tobą.
DOSŁADZANIE CZYTELNIKÓW Drukuj Email
Czwartek, 16. Grudzień 2010 21:41
Konkurs  rozstrzygnięty – Czytelnicy Roku wybrani! Radość nagradzania została utrwalona na niemal rodzinnym zdjęciu najaktywniejszych czytelników
z bibliotekarzami.

Laureaci, jak co roku zostali obdarowani koszami pełnymi smakołyków, aby zapamiętali słodycz czytania. Wiemy, że dla naszych rekordzistów, którzy w ciągu roku potrafią przeczytać nawet do 300 książek, czytanie jest ogromną wartością –  pożytkiem, radością, pieprzem i solą w życiu. Chcemy ich za to rozpieszczać, bo to dla tego coraz bardziej ekskluzywnego grona osób czytających biblioteki istnieją w pierwszej kolejności.  Cieszymy się, że nasza oferta zaspakaja ich rozbudzone potrzeby
lekturowe.

Wśród dorosłych czytelników w tym roku zwyciężyła Pani Renata Fidzińska, która wypożyczyła 142 książki.

A to zwycięskie dzieciaki w czułych objęciach Pani Lidki: uczennica Maja Machnicka
(307 książek) i malutka Ania Marzec, która ma aż 4 i pół roku i te 301 książeczek osobiście przejrzała, a i przeczytała... przy użyciu rodziców (no tak, czytelnictwo trzeba krzewić już od pieluch!).

Zadbaliśmy też o najlepszych czytelników Filii w Nowolesiu, którym prezenty wręczyła ich bibliotekarka - Pani Krysia. Odbierają je z nieskrywanym zadowoleniem – Pan Edmund Kwaśny (198 książek) i Ania Sygut (206 książek).

Pan Ryszard Łukijańczyk właśnie odbiera nagrodę specjalną, bo też jest czytelnikiem naprawdę specjalnym – od lat nasz Super Czytelnik jest nie do pobicia!

Książeczki – oczywiście o sztuce – otrzymały najstarsze stażem (nie wiekiem!) Lwice Salonowe, które stanowią prawdziwy aktyw Saloniku Artystycznego.

Potem był czas na wspólne rozmowy … nie tylko o książkach.