Home Konkursy NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Nie trać czasu z kimś, kto nie ma go, aby go spędzać z tobą.
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH Drukuj Email
Niedziela, 26. Czerwiec 2011 13:29
DSCN0910

Wysoki poziom prac, którymi konkurowali uczestnicy konkursu „Komputer zamiast pędzla i rylca” sprawił jurorom dużą przyjemność, ale nie ułatwił wydania werdyktu.
Wszyscy zaprezentowali znaczną sprawność warsztatową i zróżnicowane metody wykorzystania nowych mediów do artystycznej kreacji. Każdy z nich ujawnił też własną stylistykę i indywidualne fascynacje tematyczne. Mają swoje światy, które modeluje ich jednostkowa wyobraźnia, wrażliwość estetyczna, preferencja w zakresie środków wyrazu, zarysowana już osobowość twórcza. Ich wypowiedzi są nie tylko przejawem autoekspresji młodych, zdolnych „wrażliwców”, ale często formułują przekaz myślowy, interpretują rzeczywistość czy generują wizję.

Zdaniem komisji oceniającej prace na szczególne honory zasłużyli:

I Miejsce -  WIKTORIA KOWALEWSKA (uczennica Gimnazjum nr 1 w Strzelinie),
która urzeka świeżością ujęcia i naturalną zręcznością ręki, która jak nikt
potrafi połączyć temperament tradycyjnego rysownika z nowoczesną
technologią w służbie kreacji artystycznej.

II Miejsce – MARYSIA TYCZYŃSKA, której uduchowiona wrażliwość szuka
spełnienia w sugestywnym i nośnym zapisie fotograficznym, a jego
wartość znaczeniową i ekspresyjną podnosi obróbką cyfrową zdjęć.

III Miejsce – JAKUB PARKA (uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie),
którego wyczucie stylu i kultura plastyczna oraz inteligencja i dowcip
pozwalają mu sugerować ciekawe narracje, konstruować metafory
i materializować oniryczne wizje.

Laureatom wręczono nagrody rzeczowe.

Publiczność wernisażowa i to szerokie gremium zwiedzających wystawę ma prawo do zdania odrębnego i zapewne każdy z nich wybiera swoich faworytów.  Nagroda nagrodą, ale – jak powszechnie wiadomo - uznanie publiczności … rzecz bezcenna!
Zasłużyli na nie wszyscy młodzi graficy, którzy dali dobre świadectwo swojego twórczego potencjału takimi pracami, jak te kilka wybranych, które prezentujemy poniżej.
Zapraszamy do Biblioteki na wystawę (do końca lipca 2011 r.)

Należy podkreślić, że konkurs był zwieńczeniem projektu szkoleniowo-wystawienniczego „Komputer zamiast pędzla i rylca”, zrealizowanego ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Gorąco dziękujemy!

Małgosia Nowakowska chętnie korzysta z obróbki cyfrowej, aby zdeformować rzeczywistość, a przynajmniej ją zrelatywizować.

Monika Nowakowska (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa - czyżby talent był warunkowany genetycznie?) „uwirtualnia” materię rzeczywistości w sposób szczególnie dekoracyjny.

Jakub Kumaszka daje wyraz swoim zainteresowaniom kulturowym, ale i próbuje dotknąć uniwersum.

Dominik Bieniek konsekwentnie i udatnie snuje swoje fantazje w duchu i stylu fantasy.

Angelika Gołębiowska lubi mroczne klimaty i demoniczne motywy, ale jest też mistrzynią kamuflażu i stylizacji.

Ostatnia zmiana Wtorek, 28. Czerwiec 2011 20:56