Home Konkursy ZACZYTANI NAGRODZENI

Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością.
ZACZYTANI NAGRODZENI Drukuj Email
Piątek, 21. Grudzień 2018 09:37

W tym roku do naszej czytelniczej elity dołączyli kolejni rekordziści, a ich trud - oprócz naturalnych pożytków z lektury – został dodatkowo nagrodzony koszami pełnymi słodkości. Zanim to nastąpiło zgromadzeni przy biesiadnym stole szacowni goście w napięciu oczekiwali na werdykt w tegorocznej edycji konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku".

Wśród dorosłych najbardziej aktywną czytelniczką okazała się Pani Wanda Motyl, która od lat odwiedza naszą bibliotekę i jak przysłowiowy motyl skacze z książki na książkę. W tym roku zrobiła to aż 148 razy. Brawo! Wynik zaiste imponujący (koszyk zresztą też).

Najmłodszej laureatce – rozczytanej (nie bez udziału obojga rodziców) Marysi Marzec ciężar nagrody pomagają unieść panie bibliotekarki, które jej te 125 książeczek wypożyczyły.

Starszy czytelnik Działu Dziecięcego – Wojtek Dziedziński sam udźwignął nie tylko nagrodę, ale i lekturę 104 książek wypożyczonych u nas w tym roku.

Po rozstrzygnięciu konkursu emocje wcale nie opadły, bo jeszcze przy stole toczyły się długie i ożywione rozmowy. Na tematy literackie, oczywiście!

Podobna impreza odbyła się również w Filii Nowolesie, gdzie główna nagroda przypadła czytelniczce Teresie Gus, wyróżniona została też Irena Klusak. One także przekonały się, że czytanie jest słodkie. Dlatego Pani Teresie ochoczo kibicuje wnuczka, która wyczuwa łatwy dostęp do łakoci, a ze zrozumieniem przygląda się temu bibliotekarka – Pani Ania.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i przypominamy, że każdy może być na ich miejscu – wystarczy tylko dużo czytać! Zapraszamy do nas.

Ostatnia zmiana Piątek, 21. Grudzień 2018 10:04