Home Konkursy WEZWANIE DO KREATYWNOŚCI

Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością.
WEZWANIE DO KREATYWNOŚCI Drukuj Email
Wtorek, 17. Wrzesień 2019 14:46

Michal-2019-plakat

Strzelin, 12.06.2019r.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
"MÓJ GOŚĆ NA DWORCU W STRZELINIE"

1. Organizatorem konkursu jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Strzelinie.

2. Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Dnia Patrona Miasta.

3. Celem konkursu jest pobudzenie wśród lokalnej społeczności twórczej aktywności w powiązaniu z dobrą zabawą oraz wyeksponowanie wątku strzelińskiego. W związku z niedawno przeprowadzoną modernizacją budynku dworcowego PKP obiekt odzyskał swój estetyczny wygląd. Dlatego w tej edycji konkursu chcemy uczynić go leitmotivem twórczych działań.

4. Konkursowe zadanie premiuje pomysłowość, inwencję, wyobraźnię i poczucie humoru oraz zastosowanie technik komputerowych przy realizacji prac.

5. Od uczestników oczekujemy, że wykażą się inwencją i oryginalnością w potraktowaniu tematu, którym będzie towarzyszyć warsztatowa zręczność i pomysłowość. Dopuszczalne są techniki malarskie, rysunkowe, ale też fotograficzne oraz wszelkie ich kombinacje, choć szczególnie polecamy montaż przy użyciu grafiki komputerowej. Prace mogą być utrzymane w konwencji realistycznej, ale zachęcamy do popuszczenia wodzy fantazji i błyśnięcia poczuciem humoru. W kontekście strzelińskiego dworca można osadzić konkretną, realną postać (nawet znanego aktora czy piosenkarza), ale także fikcyjną, np. ikonę pop-kultury czy stwory fantastyczne. Autor pracy może wyrazić swoje marzenie o wizycie wyjątkowego gościa. DOPUSZCZALNY FORMAT – min. A-3.

6. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli. Każdy uczestnik ma prawo zgłosić do trzech prac swojego autorstwa. Ilość zwiększa szansę na wygraną, ale o niej nie rozstrzyga. Najważniejsze będzie kryterium jakościowe.

7. Prace należy dostarczyć do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej do 23 września 2019 r.

8. Każda praca powinna być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora. Należy też podać na osobnej, podpisanej kartce następujące dane: wiek (osoby dorosłe mogą ograniczyć się do adnotacji "Dorosły), telefon kontaktowy, adres, w przypadku uczniów – nazwę szkoły.

9. Prace będą oceniane przez jury powołane przez Organizatora. Decyzja jurorów jest ostateczna. Jurorzy, na podstawie otrzymanego materiału konkursowego, zdecydują o ew. wprowadzeniu kategorii wiekowych przy ocenie prac. Dla laureatów przewidziano nagrody o charakterze rzeczowym.

10. Publiczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona Miasta (28/29 września 2019 r.). O szczegółowym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni w odpowiednim czasie. Obecność na uroczystości, zwłaszcza laureatów, jest obowiązkowa (jeżeli nie jest możliwy osobisty odbiór nagrody, to musi być upoważniony reprezentant laureata).

11. Nieodłącznym elementem konkursu będzie wystawa pokonkursowa, dostępna dla publiczności w miejscu organizacji imprezy (plener), a następnie na terenie Biblioteki (w razie wyjątkowo deszczowej pogody wyłącznie we wnętrzu). Prace nagrodzone będą publikowanie na bibliotecznej stronie internetowej. Organizator zastrzega sobie prawo do ew. zatrzymania prac konkursowych.

12. Ewentualne zapytania proszę kierować do pracowników Biblioteki (dorośli – Maria Tyws, dzieci – Lidia Widelska i Dorota Czarnecka-Kolwitz) – telefon 071 392 02 81, e-maill; bpdoroś Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bpdzieci@strzelin.p l, adres: Grahama Bella 3a, 57-100 Strzelin.