Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości.
SENIOROM – COŚ DLA DUCHA, COŚ DLA CIAŁA PDF Drukuj Email
Piątek, 11. Październik 2019 12:36

Nasza oferta dla Seniorów zamknęła się w czterodniowej sekwencji wydarzeń. Zaspokoiliśmy Ich ciekawość poznawczą oraz wzbogacili o wrażenia i refleksje, organizując wystąpienie podróżnika – Bolesława Grabowskiego. Cóż bowiem mogło bardziej nasycić ducha, niż wyprawa do Ziemi Świętej?

Nasz przewodnik w tej wirtualnej podróży opowiadał o bliskich sercu, a zarazem egzotycznych stronach i robił to tak sugestywnie, że u niektórych nastąpiła daleko idącą identyfikacja kulturowa.

Dla wzmożenia poczucia realizmu podawał nawet macę czy inne, bardziej zaskakujące produkty konsumpcyjne.

Były więc wartości poznawcze – jak to w bibliotece! Ale, co już dla takiej placówki typowe nie jest, była też dbałość o tę stronę cielesną. Najpierw Marta Kiszka z dużym znawstwem tematu uświadomiła nam dobroczynne właściwości aloesu.

Mało tego! Jej słowa od razu weryfikowały się w praktyce. Bowiem Panie ochoczo poddały się zabiegom zapewniającym tak pożądaną jędrność skóry.

Przeważnie właściwości aloesowego specyfiku testowano na skórze rąk, ale nie zabrakło i tych odważnych Pań, które przyjęły go na twarz.

Podnoszenie urody miało swój ciąg dalszy. Wypadało zrobić coś z głową. Fakt, wcześniej podnoszono poziom intelektualny na prelekcji o charakterze poznawczym, ale teraz chodziło o zewnętrzną ozdobę głowy, czyli włosy. Tym zajęła się profesjonalna fryzjerka – Cecylia Kycia, która z wielką wprawą dokonywała baśniowej wręcz przemiany z „kopciuszka" w „księżniczkę". Efektom nie mogły się nadziwić same bezpośrednio zainteresowane.

Zadowalający efekt warto zachować, a zatem Pani Cecylia nie skąpiła rad jak podtrzymać dobrą kondycje włosów a fryzurę utrwalić. Te cenne sugestie Panie skrzętnie zapisywały.

Zawodowa kompetencja Pani Cecylii, ale również pełne uważności i sympatii jej podejście do klientek owocowało wydobywaniem piękna każdej z nich.
Z mężczyznami, przynajmniej tymi młodszymi rocznikami, też poradziła sobie całkiem nieźle. Zastanawia, że o ile w damskich fryzurach dominuje styl ... nazwijmy to „powiew wiatru", to już u młodego pana panuje ład geometrii.

Na koniec trzeba było zadbać jeszcze o ogólną sprawność ciała. Cóż w tej kwestii może zrobić lepiej, niż odpowiednio dobrane ćwiczenia. Naszą fachową instruktorką była Małgorzata Wójcikiewicz.

Już dawno nie było w bibliotece aż tak dynamicznie. Zazwyczaj chodzi tu o „rusz rozumem", ale tym razem ważniejsza była motoryka całego ciała. Z drugiej strony ... cieszą nas takie pokłony wobec wypełniających regały książek.