Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości.
W OCZEKIWANIU NA OTWARCIE BIBLIOTEK Drukuj Email
Piątek, 24. Kwiecień 2020 20:28

Drodzy Czytelnicy,

Czas bez Was, to czas stracony. Zawsze tak myśleliśmy, ale teraz to wiemy na pewno. Minął już miesiąc od kiedy z powodu pandemii została zawieszona działalność instytucji kultury, w tym również bibliotek. Co prawda przez ten czas podtrzymywaliśmy swoją funkcję tak, jak to było możliwe. Dokładnie odkurzyliśmy dla Was wszystkie książki zalegające na regałach (bagatela, ponad 30 tysięcy woluminów!). Zakupiliśmy książki nowe i wprowadziliśmy je do bazy katalogowej; nadal przymierzamy się do kolejnych zakupów. Oczywiście, książki też udostępniamy ale wyłącznie w wersji elektronicznej. Nasza partycypacja w projektach „ibuk-libra" i „Legimi" zapewnia naszym Czytelnikom dostęp do pokaźnego zasobu literatury. W ramach tego drugiego projektu można korzystać z kilkudziesięciu tysięcy pozycji beletrystycznych! Jednak, jak się przekonujemy, nie wszyscy amatorzy czytania, akceptują tę formę kontaktu z książką. Tak, jak przez wielu pożądany jest bezpośredni kontakt z książką, tak i dla nas ważny jest bezpośredni kontakt z czytelnikiem. Ten może już wkrótce być znów realny. Nie znamy jeszcze konkretnej daty otwarcia bibliotek dla jej użytkowników, ale z przekazów medialnych dowiadujemy się, że jest to planowane w tzw. drugim terminie, a ten przewidziany jest na maj, który już niebawem. Nie możemy się doczekać kiedy znów Odwiedzicie swoją bibliotekę. Czekamy na Was. Jednocześnie musimy uprzedzić, że względy bezpieczeństwa wymuszają nieco ograniczony zasięg funkcji bibliotecznych oraz nowy system organizacji wypożyczeń. Biblioteka ta sama, ale nie taka sama.
O nowych zasadach funkcjonowania placówki powiadomimy Was już wkrótce. Czekamy na sprecyzowanie daty otwarcia bibliotek. Do zobaczenia!

Dyrektor i Załoga Biblioteki Publicznej w Strzelinie

P.S. Póki co zapraszamy Was na kolejną relację z wyprawy do Izraela. W szczególnych okolicznościach można przecież poznawać świat, nie wychodząc z domu.

foto 1