Home Konkursy CZY WARTO BYĆ MOLEM KSIĄŻKOWYM ?

Nigdy nie wiemy, co jest, a co nie jest twórczością.
CZY WARTO BYĆ MOLEM KSIĄŻKOWYM ? Drukuj Email
Czwartek, 20. Grudzień 2012 14:26

Laureaci naszego dorocznego konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku" z pewnością odpowiedzą twierdząco. Wczoraj wyszli z biblioteki nie, jak zazwyczaj, objuczeni książkami, ale uginając się pod ciężarem koszy delikatesowych. Bowiem my naszych czytelników-rekordzistów po prostu dosładzamy. Skoro ich kontakt z książką jest tak częsty, to zapewne ich życie jest ciekawe, bogate i mądre, a my chcemy aby jeszcze było słodkie. Zasługują na to.

Laureat Wypożyczalni dla Dorosłych - Pan Witold Widelski, który w bieżącym roku wypożyczył 131 książek, nie mógł stawić się osobiście i w jego imieniu prezent odebrała żona. Co za zaufanie! Patrząc na okazały prezent, trzeba pzrzynać, że sporo ryzykował. Za to ... ciężar znów spadł na kobiece barki - jak zwykle.

DSCN1611

W kategorii młodzieżowej Panie bibliotekarki nagrodę wręczają Sylwii Sabadasz (119 książek w roku).

IMG_0026

Najmłodszą laureatkę - Kingę Pawlik musieli wspomóc rodzice. Potrafiła w tym roku przeczytać 164 książki, ale unieść ciężar nagrody już nie za bardzo.

IMG_0021

Potem nastąpiło wspólne biesiadowanie, podczas którego elitarne grono aktywu czytelniczego mogło dzielić się swoimi bogatymi doświadczeniami literackimi.

IMG_0029

DSCN1608

Podobna uroczystość odbyła się także w Filii w Nowolesiu, gdzie obdarowano Panią Bogusławę Cierniak za imponującą ilość wypożyczeń - 204 książki! Słodycze powędrowały też do rąk młodszego pokolenia - Kinga Grzesik zasłużyła sobie na nie 182. wypożyczeniami. Brawo!

IMG_0025

IMG_0030