Home Zbiory Zbiory regionalne

Cytaty

Najściślejsze stosowanie prawa często bywa największą nieprawością.
Zbiory regionalne Drukuj Email
Wpisał Waldemar Pater   
Środa, 25. Luty 2009 21:07

zbiory_regionalne

Na skróty: książki+czasopisma+druki ulotne o regionie/na miejscu i częściowo na zewnątrz/artykuły prasowe o regionie w katalogu elektronicznym
  • Biblioteka gromadzi wszelkie publikacje (książki, czasopisma, druki ulotne) dotyczące naszego regionu, zwłaszcza miasta Strzelina i powiatu strzelińskiego.

  • Szczególną pozycję w tych zbiorach zajmują tzw. dokumenty życia społecznego, czyli foldery, plakaty, afisze, ulotki, kalendarze, zaproszenia, gazetki okolicznościowe, prospekty turystyczne i tym podobne druki efemeryczne związane z życiem lokalnej społeczności (zbiór został zainicjowany w 2007 r.).

  • Ze zbiorów regionalnych, zwłaszcza roczników czasopism lokalnych i dokumentów życia społecznego, korzysta się na miejscu w Czytelni dla Dorosłych (Czytelnia dla Dzieci także dysponuje wybranymi materiałami z tego zakresu). Część publikacji zwartych została wyodrębniona i przeznaczona do wypożyczeń na zewnątrz.

  • W elektronicznej bazie danych dostępna jest wybiórcza bibliografia zawartości czasopism wyselekcjonowana pod kątem wiedzy o mieście i powiecie (wpisy od początku 2008 r.)

Ostatnia zmiana Czwartek, 30. Kwiecień 2009 10:00