Home Konkursy STRZELEC JEST AMOREM

Cytaty

Nie przyszła góra do Mahometa, Mahomet przyszedł do góry.
STRZELEC JEST AMOREM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 23. Wrzesień 2013 13:41

grand prix

Do takiego wniosku można dojść po obejrzeniu prac nadesłanych na nasz konkurs „michałowy" - „DO CZEGO STRZELA STRZELEC W STRZELINIE?" Liczni autorzy uważają, że to on sieje miłosne spustoszenie, powodując w strzelińskiej populacji epidemię zakochań. To bardzo miła interpretacja, ale pojawiły się też inne wizualne odpowiedzi na pytanie konkursowe. Niektórzy, prorokując inwazję kosmitów na nasze miasto, widzą w Strzelcu nieustraszonego obrońcę, który nie zawaha się wyprawić na wojny gwiezdne. Zaskakujące jest stanowisko, jakoby w realiach strzelińskiego rynku rozegrała się znana homerycka historia z Achillesem śmiertelnie ugodzonym w piętę, tudzież legenda o Wilhelmie Tellu, celnie trafiającym w jabłko na głowie dziecka. W każdym razie strzelinianie darzą swojego Strzelca sympatią, widząc w nim wyłącznie obrońcę i pomocnika. Wśród ciekawych, zabawnych i pomysłowych koncepcji jurorzy musieli zdecydować o wyborze laureatów. Ich zdaniem na najwyższą nagrodę - Grand Prix zasłużyła Karolina Pawluczuk - ucz. kl. III a Gimnazjum nr 1 w Strzelinie.

DSC 0519


Ona także wskazała na uczynny charakter Strzelca, tworząc narrację, w której spieszy mieszkańcom z pomocą również w ich codziennych problemach, a nie tylko w przypadku kosmicznych zagrożeń czy ataku ze strony potwora lub innej bestii.

DSCN2627


Na podium stanęli również:

I NAGRODA - Marta Żerek (ucz. kl. III a Gimnazjum nr 1 w Strzelinie)

DSC 0532

II NAGRODA - Katarzyna Dziuba (ucz. kl. III a Gimnazjum nr 1 w Strzelinie)

DSCN2629


III NAGRODA - Adrian Bis (ucz. kl. Vc SP nr 4 w Strzelinie)

DSCN2632


Trzy równorzędne WYRÓŻNIENIA otrzymali uczniowie szkół strzelińskich:
Paulina Konewczyńska i Kacper Matuszewski ze SP nr 4 oraz Patrycja Szczepańska z Gimnazjum nr 1. Natomiast Nagrodę Specjalną przyznano najmłodszemu uczestnikowi konkursu – Blance Duszyńskiej za wdzięk, no i ... obiecujący talent, oczywiście.

DSC 0527


Laureaci odebrali konkretne nagrody...

DSC 0539


... ale wszyscy uczestnicy mogli czerpać satysfakcję z zasłużonego podziwu publiczności dla ich inwencji, fantazji i poczucia humoru.

IMG 0320


Ostatnia zmiana Poniedziałek, 23. Wrzesień 2013 15:44