Home Nasze rekomendacje

Cytaty

Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć...
Szóstka od bibliotekarzy
Beata Maciejewska, Mirosław Maciorowski - Władcy Polski : historia na nowo opowiedziana Drukuj Email

Agora, 1293 s.

1

W formie 50 wywiadów z wybitnymi historykami, ukazane zostały dzieje naszego kraju. Opowiedziane są w taki sposób, w jaki nikt jeszcze nie zrobił, w sposób pasjonujący i dramatyczny. Nie brak w nich bezwzględnej rywalizacji o władzę, są zdrady i sojusze, wielkie postacie i nikczemnicy, gry dyplomatyczne i dworskie intrygi, walka na śmierć i życie, rodzinne tajemnice, zdrady i romanse.

 
Wojciech Dutka – Czerń i purpura Drukuj Email

Albatros, 446 s.

2

Opowieść oparta na faktach. Akcja powieści „Czerń i purpura" Wojciecha Dutki dzieje się podczas Holocaustu. Inspirowana jest historią młodej Żydówki i jej miłości do austriackiego esesmana. Bohaterowie „Czerni i purpury" to fikcyjne postacie, ale ich pierwowzorami są Helena Citronova i Franz Wunsch.
„Czerń i purpura" to, prócz losów bohaterów, ich rodzin, doskonała kreacja portretów psychologicznych, podróż po mrokach ludzkiej duszy.

 
Lisa Wingate – Nim stałyśmy się wasze Drukuj Email

Papierowy Księżyc, 423 s.

3

Ta historia wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi. Georgia Tann – znana działaczka społeczna, znajoma Eleanor Roosevelt, przez trzydzieści lat uprowadzała dzieci z biednych rodzin i sprzedawała je bogatym parom. Lisa Wingate, bestsellerowa amerykańska autorka, w niezwykle przekonujący i wiarygodny sposób przedstawia działanie stowarzyszenia, które do lat pięćdziesiątych XX wieku handlowało amerykańskimi dziećmi. Na podstawie dziecięcych historii tworzy przejmującą opowieść o cierpieniu, niesprawiedliwości, ale również miłości i nadziei.

 
Marti Meritxell - Dzień dobry Drukuj Email

Wydawnictwo Adamada, 18 s.

4

Przedstawiamy książeczki interaktywne dla maluchów. Pierwsza pt. Dzień dobry z ruchomymi obrazkami. Można snuć opowieść razem z dzieckiem o miasteczku i jego mieszkańcach.

 
Nastja Holtfreter - Kolorowy las. Co tu nie pasuje? Drukuj Email

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 14 s.

5

Dzieci bardzo lubią szukać, zgadywać, tropić i to jest książeczka, w której trzeba wskazać, co się nie zgadza. Przy okazji mali czytelnicy poznają las i jego mieszkańców.

 
Nastja Holtfreter - Nie bój się i pocałuj mnie Drukuj Email

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 22 s.

6

W tej książce czarownica zamienia księcia w żabę i odmienić go może tylko pocałunek. Czy na pewno tak się stanie? Interaktywna, dowcipna książeczka, która ma ciekawe i zaskakujące zakończenie.