Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCEW ROLI GŁÓWNEJ – MIKOŁAJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 12. Grudzień 2018 15:36

IMG 0776


W Nowolesiu Mikołaj był realny, a nawet ... podwojony. Emocjom ulegały nie tylko dzieciaki, ale i towarzyszące im opiekunki, choć one raczej na prezenty liczyć nie mogły. Te należały się najgrzeczniejszym, a tacy byli nasi najmłodsi, i ci nieco starsi czytelnicy.

IMG 0773


Natomiast wszyscy mogli liczyć na wspólną fotkę z tym wyjątkowym gościem, co to gustuje w czerwieni i bieli (od razu widać, że Mikołaj jest Polakiem).

IMG 0782


 
SŁODKI MIKOŁAJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Sobota, 08. Grudzień 2018 21:53

1

Co prawda był to Mikołaj bez Mikołaja, tzn. bez tego gościa w czerwonej czapie, który zwykł podróżować przy pomocy renifera, ale i tak był słodki. Jak przystało na ten dzień nasi młodzi czytelnicy ochoczo łasuchowali, ale co ważniejsze ... sami sobie te smakołyki przygotowali.

2


Do atrybutów mikołajkowego święta należą też prezenty. U nas były to – oczywiście! - książki. Fakt, trzeba było sobie na nie zapracować, odpowiadając na wylosowane pytanie, ale przecież Mikołaj też nie rozdaje podarków za darmo, tylko trzeba sobie na nie zasłużyć grzecznym sprawowaniem (i to przez cały rok!).

3


A jeżeli chodzi o Mikołaja, to ten również się w końcu pojawił. Zadbały o to same dzieci, wykonując na warsztatach plastycznych jego pomysłowe wizerunki.

4


 
RADOŚĆ TWORZENIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Sobota, 08. Wrzesień 2018 18:41

IMG 0741


Zakładając, że wrażliwość estetyczna i potrzeba kreacji przynależą człowiekowi od samego początku, Pani Ania – nasza nowa bibliotekarka z Nowolesia, postanowiła wydobyć ją z tych najmłodszych. Jeszcze pod niezbędną opieką mam i z niedawno uruchomioną funkcją chodzenia, a już rozpoznają nową przydatność stóp oraz rąk jako narzędzi tworzenia.

IMG 0739


Odkrywają piękno i ekspresję barw ... zaś na użycie pędzla do nanoszenia farb jeszcze przyjdzie czas.

IMG 0744


Zresztą, ta młoda przyszła awangarda przeczuwa, iż jej historyczni już poprzednicy – artyści action painting dawno odkryli inne od tradycyjnych techniki malarskie. Zdarzało się im nawet nanosić farby na płótno przy pomocy jazdy na rowerze, ale tę nasze maluchy dopiero opanują za jakiś czas. Natomiast odbicia umazanych farbą rąk są stare jak ludzkość – znajdujemy je już w prehistorycznych jaskiniach.

IMG 0745


Młoda artystka zrobiła swoje – płótno eksploduje kolorami, jego płaszczyzna emanuje ekspresją form. Teraz pora na jakiś smakołyk, mama na pewno coś przygotowała. Pracę twórczą należy docenić. Pani Ania to wie, a zatem to spektakularne dzieło spontanicznej kreacji wyeksponuje w bibliotece.

IMG 0751


Ostatnia zmiana Środa, 12. Wrzesień 2018 10:03
 
TEATR PRZYJECHAŁ! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 02. Sierpień 2018 19:25

3

Kiedy odwiedza nas „Blaszany Bębenek", to widowni trudno utrzymać się na swoich krzesłach. Opowieść o kocie w butach, choć wszystkim doskonale znana, to wciąż wzbudza żywe emocje.

4


Tym razem aktorom również udało się poderwać młodych widzów do wspólnej zabawy.

5


Pokusie nie oparli się nawet towarzyszący dzieciom ich dorośli opiekunowie. No cóż, potrzeba zabawy nie zależy od wieku, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.

6


 
NA WALIZKACH Z EMILIĄ KIEREŚ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 08. Czerwiec 2018 13:15

IMG 2396

Kalendarz, a jeszcze bardziej - i to od dłuższego już czasu - pogoda uświadamiają nam, że zbliża się czas wakacji. Pora zatem pakować walizki. Warto włożyć tam również książkę. Dlatego właśnie w tym czasie Dolnośląska Biblioteka Publiczna organizuje na terenie naszego województwa wielką akcję „Z książką na walizkach", promującą czytelnictwo także na wakacje. Doczekaliśmy się 15. edycji, która odbywa się pod hasłem „Polska na szóstkę". W tym roku odwiedziła nas kolejna pisarka znana dzieciom i młodzieży – Emilia Kiereś. Zgromadziło się wielu młodych czytelników, bo to rzadka okazja, aby poznać autora ulubionych lektur.

IMG 2392

Skoro spotkanie z pisarką, to głównym tematem musiało być słowo, które jest przecież tworzywem literackim. Dlatego nasz gość zainicjował wesołą, ale i pobudzającą kreatywność zabawę słowami, a słuchacze ochoczo podjęli to wyzwanie. Wspólnie ze specjalistką od słów odnajdywali ich znaczenia i ekspresję.

IMG 2386

Młodzi czytelnicy dostatecznie zachęceni po spotkaniu z Panią Emilią udali się ... na zakupy. Przedstawiciel wydawnictwa Akapit-Press – Pan Adam przygotował bogatą ofertę książek, choć i tak powodzeniem cieszyły się przede wszystkim pozycje autorstwa bohaterki naszego spotkania.

IMG 2403

Zaraz potem ustawiła się długa kolejka nabywców książek, którzy korzystali z obecności ich autorki, aby wzbogacić swój egzemplarz o autograf. Pani Emilia szeroko rozłożyła zestaw pisaków, aby z tej bogatej palety kolorów sami zainteresowani zdecydowali o wyborze barwy, jaką zyska pamiątkowy wpis. Najczęściej wybierano zieleń. Czyżby wiosenna inspiracja?

IMG 2404

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL