Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCETEN, KTÓRY CZYNI NASZE OTOCZENIE PIĘKNIEJSZYM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 26. Maj 2017 12:29

DSC 0022


Tym razem dzieci, które u nas poznały już tyle zawodów, dowiedziały się kto sprawia, że otaczające ich budynki, wnętrza, ogrody i całe otoczenie mogą być funkcjonalne oraz piękne. Spotkały się bowiem z architektem i urbanistą – Panem Adamem Konsencjuszem. Pod jego fachowym okiem zapoznały się z książeczką, w której umieszczono przykłady ciekawych obiektów projektowanych przez światowej sławy architektów. Nie mniejszy podziw wzbudziły także rysunki Pana Adama, które ten wykonywał jeszcze w ramach swoich studiów.

DSC 0015


Więcej…
 
CÓŻ TO BYŁY ZA URODZINY! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 25. Kwiecień 2017 16:21

IMG 1653

Co prawda solenizanci są literacką fikcją, ale przecież są tak mocno osadzeni w pamięci czytelników, że ci w minioną sobotę zebrali się w bibliotece, aby świętować ich narodziny w literaturze. Inicjatorem całej akcji była Dolnośląska Biblioteka Publiczna a my chętnie do niej przystąpiliśmy. Nasze dzieciaki z całego panteonu postaci największą sympatią obdarzyły Kubusia Puchatka. To on był najczęściej wybierany do sportretowania.

IMG 1623


Więcej…
 
ŚWIĘTO CZEKOLADY PRZED ŚWIĘTEM JAJKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 12. Kwiecień 2017 14:37

Już za kilka dni pokrasimy jajka – symboliczny rekwizyt Świąt Wielkiej Nocy, ale dzisiaj w roli głównej występuje ... czekolada.

IMG 1577


Nasi młodzi czytelnicy mieli niezłą frajdę, gdy w bibliotece, w otoczeniu książek nasze bibliotekarki – Pani Lidka i Pani Dorota mieszały różne ingrediencje, aby wytworzyć kulki o smaku czekoladowym, które potem zanurzano w płynnej czekoladzie i osypywano wiórkami. W całym tym procesie ani razu nie zaglądano do książek (oczywiście kucharskich) a kulki i tak wyszły przepyszne (na twarzach małych konsumentów są tego dowody).

IMG 1575


Słodkiej pokusie nikt się nie oparł ale też smakołyk dzieciom słusznie się należał, bo dzielnie pomagały w jego produkcji.

IMG 1559


W tym czasie dzieci z Nowolesia postawiły jednak na tradycję wielkanocną. Święta będą nie tylko smaczne ale również ładne i kolorowe!

IMG 0623


Ostatnia zmiana Wtorek, 25. Kwiecień 2017 16:24
 
TROPIENIE WIOSNY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 07. Kwiecień 2017 12:32

IMG 0619


Skoro topiło się Marzannę, to teraz można tropić oznaki wiosny. Najłatwiej zauważyć je w wiejskim otoczeniu. Nasi młodzi czytelnicy Filii w Nowolesiu symptomy wiosennego ożywienia trochę przyśpieszyli i sami posadzili krokusy oraz inne wczesne kwiatki. Zrobiło się kolorowo i optymistycznie!

IMG 0615

Ostatnia zmiana Wtorek, 25. Kwiecień 2017 16:25
 
RADOSNE WYZWALANIE KREATYWNOŚCI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 24. Luty 2017 22:26

IMG 1266

Nieposkromiona energia dzieci uwolnionych od obowiązku szkolnego znalazła ujście w bibliotece. Przez całe ferie była wypełniona radosnym gwarem rozbawionych dzieciaków ale przyświecał jej też duch twórczej pracy i pasja poznania. Wszystko zakończyło się mocnym akordem. Najpierw opowieść podróżnika rozszerzyła dzieciom ich wyobrażenia o świecie a potem Pani Joanna Jankowska-Maśląkiewicz otwarła je na doświadczanie teatru. Aktorka i pedagog, współzałożycielka a dziś prezeska Fundacji Lale.Teatr była tą odpowiednią, kompetentną osobą, aby uwolnić w naszych podopiecznych potencjał kreatywności. Przeprowadzone przez nią dwudniowe warsztaty teatralne oscylowały między integracyjną wymianą energii ...

IMG 1292


... poszukiwaniem kontaktu z sobą i innymi (wbrew pozorom, po ciemku łatwiej) ...

IMG 1265


... odnajdywaniem w swoim ciele ekspresji ruchu ...

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL