Home Imprezy dla dzieci

Cytaty

Nie kocham cię za to, kim jesteś, ale za to, jaki jesteś, kiedy przebywam z tobą.
Imprezy dla dzieci

imprezy_dla_dzieci

Oferta edukacyjno-kulturalna dla młodych czytelników jest bogata i zróżnicowana. Realizuje ją Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci oraz, w swoim środowisku, Filia w Nowolesiu. Wśród licznych zajęć śwetlicowych i warsztatów (np. czerpania papieru) oraz imprez okolicznościowych, typu andrzejki, walentynki, świętojanki, gwiazdka czy Dzień Dziecka, warto wskazać na własne imprezy o charakterze cyklicznym:

 • Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”,

 • Ferie w Bibliotece”,

 • Wakacyjna Wypożyczalnia Babć” i “Biblioteka na powietrzu” (w okresie wakacji)

 • „4 pory roku w czwartki"

 • doroczne spotkanie z weterynarzem,

 • wycieczka do wrocławskiego ZOO i na Gromnik,

 • wycieczki zawodoznawcze.

Partycypujemy też w ponadlokalnych imprezach seryjnych:

 • Z książką na walizkach”,

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia”,

 • Dzień Postaci z Bajek”,

 • „Grupy zabawowe" (dla maluchów z opiekunami)


INFORMACJE BIEŻĄCEBAŁWAN Z ... BUTELEK Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 08. Luty 2017 14:46

IMG 0614


Dużą ekstrawagancją popisały się dzieci z Nowolesia, wprowadzając do swojej biblioteki bałwana. Wszakże ten, nawet w ogrzewanym pomieszczeniu nie stopnieje. Jest bowiem wykonany z butelek typu PET! Pomysłowość dzieci w połączeniu z ich zręcznością pozwoliły na iście twórczy recykling. Brawo! Ten bałwan, można powiedzieć, nabija nas w butelkę, ale w sytuacji niedostatku śniegu trzeba było znaleźć alternatywne sposoby na dochowanie zimowej tradycji. Swoją drogą, to ciekawy sposób na lepienie bałwana bez lepienia.

 
FERIE Z BIBLIOTEKĄ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 07. Luty 2017 17:26

ferie2017

 
NOWOLESIE JUŻ ŻYJE ŚWIĘTAMI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 12. Grudzień 2016 15:18

IMG 0573


Dzieci, pod czujnym okiem Pani Krysi, przygotowały pierwsze akcenty świąteczne – choinki. Utoczono też kule śnieżne, znakomicie obywając się bez ... śniegu.

IMG 0575


Warto było zadbać o scenerię, bo spodziewano się ważnego gościa. Jak co roku w bibliotece pojawił się Mikołaj. Z prezentami, oczywiście!

IMG 0599


Potem był czas na beztroskie zabawy, w które włączyła się nawet Pani Bibliotekarka.

IMG 0580


 
MIKOŁAJ JAK Z OBRAZKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Środa, 07. Grudzień 2016 14:35

IMG 0790


Nie była to jednak wersja tak ostatnio popularna, w której Święty od Darów przyjmuje postać rubasznego krasnoluda, ale ta ... powiedzmy, ortodoksyjna, w której Mikołaj nosi czerwony płaszcz, infułę biskupią i pastorał. W takim stroju wzbudzał dziecięcą radość ale i respekt.

IMG 0799


Wszakże dzieci nie tylko były grzeczne ale wykonały też piękne prace plastyczne na konkurs świąteczny, a zatem prezenty słusznie się należały. Tronujący pod choinką Mikołaj z pomocą swojej asystentki – Śnieżynki wręczył je wszystkim dzieciakom.

IMG 0796


Więcej…
 
W BARBÓRKĘ KAŻDY CHCE BYĆ GÓRNIKIEM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 02. Grudzień 2016 13:43

IMG 0776


Jednak w naszym gronie prawdziwy górnik był tylko jeden – Pan Mieczysław Lewandowski, który już od 48. lat (sic!) i ... wciąż z pasją wykonuje swój zawód w strzelińskich kamieniołomach granitu. Coś w tej skale musi być magnetycznego. Dlatego dzieciaki z uwagą oglądały kamienne kostki a Pan Mieczysław, który zna granit jak nikt inny opowiadał o ich ziarnistej strukturze i innych właściwościach.

IMG 0747


Samej kopalni i złóż tego szlachetnego kamienia pokazać nie mógł (przynajmniej na żywo), ale za to przyniósł ze sobą panoramiczne zdjęcie strzelińskiej odkrywki.

IMG 0742


Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL