Home Konkursy

Cytaty

Kobieta jest jak róża - na to ma kolce, by je owijać płatkami.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCEMICHAŁOWY KONKURS DLA KAŻDEGO Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 13. Wrzesień 2016 15:38

skanowanie0001

Patrz: Regulamin Konkursu

Ostatnia zmiana Wtorek, 13. Wrzesień 2016 15:48
Więcej…
 
REKORDZIŚCI W CZYTANIU Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 17. Grudzień 2015 14:04

DSC 0059


Oto tegoroczny aktyw, który powiększył naszą elitę czytelniczą. W świątecznym anturażu - w blasku choinki i zapachu ciasta, uhonorowaliśmy laureatów konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku". W nagrodę nie dostali książek, choć – jak to udowodnili – tak lubią czytać. Nam zależy na podtrzymaniu kontaktu i dlatego po nie muszą przyjść do biblioteki. Nagrodziliśmy ich tym, co zapewni niejedną słodką chwilę przyjemności między lekturami (nie zaleca się konsumpcji w trakcie , bo czytanie jest dostatecznie przyjemne, a słodkości mogą tylko zostawić na książce tłuste ślady, co raczej nie jest pożądane).

DSC 0053


Z wypożyczalni dla Dorosłych najwięcej dla siebie lektur zaczerpnęła Pani Danuta Madej (170 pozycji).

DSC 0076


Z Wypożyczalni dla Dzieci najintensywniej korzystała Wiktoria Drużga (91 wypożyczeń) ...

DSC 0097


... zaś wśród najmłodszych czytelników prawdziwym liderem okazał się Daniel Cygan (170 książek), któremu i tym razem potrzebne było wspomaganie mamy i pań bibliotekarek, aby unieść ciężar (fizyczny) nagrody (z tym gatunkowym jakoś sam sobie poradził).

DSC 0089


Ostatnia zmiana Piątek, 18. Grudzień 2015 09:27
Więcej…
 
ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 17. Grudzień 2015 14:00

DSC 0005


Anioły wykonane przez dzieci na ogłoszony przez nas konkurs, rozgościły się na ladzie bibliotecznej a ich urodę przyszli podziwiać młodzi twórcy w asyście swoich najwierniejszych kibiców.

DSC 0017


Anioły były różne – paradne, dostojne, śmieszne, ale wszystkie jednako cieszyły oko. Dlatego pod choinką na ich autorów czekały nagrody.

DSC 0008


Więcej…
 
„LAJKOWANIE" STRZELINA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 28. Wrzesień 2015 14:27

DSCN4295


W tym roku jesień nie spieszy się z okazywaniem swoich barw, a zatem plenerowa wystawa po konkursie „michałowym" oprawiona jest w zieleń. Zazwyczaj Święto Patrona Miasta – Archanioła Michała i związany z nim nasz konkurs plastyczny przebiegały w bardziej jesiennej scenerii. Kolorów za to nie zabrakło w pracach młodych artystów, którzy za ich pomocą chcieli oddać całą urodę wybranych przez siebie motywów strzelińskich. W tej edycji, której przyświecało znamienne hasło „Strzelin. Lubię to!", zachęcaliśmy do „lajkowania", bo współczesne pokolenie właśnie tak wyraża aprobatę. Prawie 100 uczestników konkursu przedstawiło w formie plastycznej swoje preferencje. Wśród wybranych motywów dominowały oczywiste symbole miasta, jak wieża ratuszowa czy pomnik strzelca (niektórzy to nawet lubią ... kamieniołom!), ale pojawiły się też nowe obiekty, jak aquapark (z pewnością miły sercu młodych strzelinian) oraz wydarzenia miejskie, instytucje czy postaci życia publicznego. Wśród tych ostatnich wielu fanów odnotowała Pani Burmistrz. Zdarzyło się, że ujęta w rycerskiej stylizacji - jako alegoria obrończyni miasta lub też w roli pasażera promu kosmicznego (jak się należy domyślać – spełniająca dziecięce marzenia). Z satysfakcją zauważyliśmy, że wybrana została również nasza koleżanka-bibliotekarka. Co prawda przy tak daleko idącej transformacji artystycznej słabo rozpoznawalna, ale autorka zadbała o czytelność przekazu, opisując portret (no tak, do bibliotekarzy najlepiej przemówić słowem pisanym). Każdy ze zwiedzających był ciekaw czy i on zyskał status ulubionego mieszkańca Strzelina.

DSCN4310


Korzystając z uroczystej oprawy, uhonorowaliśmy laureatów.

DSCN4327


Zwycięzcą konkursu (Grand Prix) został Grzegorz Statkiewicz – uczeń Szkoły Podstawowej nr 5, który do odwzorowania aquaparku użył bardzo adekwatnego tworzywa, a mianowicie ... piasku.

DSCN4337


Na podium znaleźli się uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego przy ZSO: Kamil Wójcikiewicz – I Nagroda i Zuza Matysiak – II nagroda oraz uczeń Gimnazjum nr 1 – Filip Gołuch, laureat III Nagrody. Ponadto jurorzy wyróżnili 4 autorów: Gabrysię Jas ( Szkoła Podstawowa nr 5), Weronikę Kliś (Gimnazjum Dwujęzyczne przy ZSO), Emilkę Pawluczuk (Szkoła Podstawowa nr 4) i Nicolę Świątek. Talent, inwencja i sprawność warsztatowa musiały zostać nagrodzone.

DSCN4320


Laureatom gratulujemy, a wszystkim autorom zgłoszonych prac i prowadzącym ich nauczycielom dziękujemy. Do następnego Michała!

 
WAKACYJNE REMINISCENCJE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 15. Wrzesień 2015 12:39

wakacje

Ostatnia zmiana Wtorek, 15. Wrzesień 2015 12:43
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL