Home Konkursy

Cytaty

Kobieta jest jak róża - na to ma kolce, by je owijać płatkami.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCEOGŁASZAMY NOWY KONKURS MICHAŁOWY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 02. Lipiec 2015 11:52

konkurs michał afisz

 
NAJBARDZIEJ ZACZYTANI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 18. Grudzień 2014 13:50

DSC 0525


Laureaci kolejnej edycji konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku" dołączyli do elitarnego grona najbardziej zaczytanych użytkowników naszej biblioteki. Zgodnie z utartym zwyczajem nasza wdzięczność wobec nich wyraziła się na słodko.
Pan Piotr Andruszków, który w bieżącym roku aż 235 razy dokonał u nas wypożyczeń, z trudem dźwigał ten słodki ciężar.

DSC 0494


Dział dla Dzieci także postawił trudne zadanie – tym razem fizyczne - przed swoimi laureatami. Nie było lekko Zuzie Szymańskiej, która w tym roku musiała 106 książek najpierw wynieść a potem zwrócić do biblioteki (oczywiście po przeczytaniu) i właśnie za to, w nagrodę, musiała uporać się z transportem tegoż kosza.

DSC 0514


Małej Uli Krzyżanowskiej (na jej tegorocznym koncie zapisano 176 książek, a raczej książeczek) dzielnie pomagali rodzice, za co najbardziej obciążony tata od razu dostał cukierka.

DSC 0507


Więcej…
 
CHOINECZKA JAK MARZENIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 18. Grudzień 2014 12:55

DSC 0449

Rozstrzygnięto już konkurs na najładniejszą, najciekawszą choinkę, jaką wykonały dzieci, które stanęły w konkursowe szranki. Piękna była ta z szyszek na ceramicznej podstawce, pomysłowością ujmowała ta ze złoconych orzechów, zręcznością zadziwiała ta wykonana techniką origami. Dziecięcy wykonawcy, teraz wspierani przez swoich opiekunów, niecierpliwie czekają na werdykt.

DSC 0451

A tu już szczęśliwa gromadka nagrodzonych.

DSC 0472

 
CHOINKA NA KONKURS Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 27. Listopad 2014 15:14

afisz

Ostatnia zmiana Czwartek, 27. Listopad 2014 15:17
 
CO STRZELINIANIE WIDZĄ Z OKNA? Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 30. Wrzesień 2014 07:07

skanowanie0006

O tym mogli się przekonać widzowie plenerowej wystawy, na której, uzupełniając uroczystą oprawę Święta Patrona Miasta, zaprezentowaliśmy plon konkursu „michałowego". Strzelin po raz kolejny okazał się inspirujący dla swoich uzdolnionych artystycznie mieszkańców. Okazało się też, że mają oni ze swoich okien widoki piękne, a przynajmniej interesujące. Przekonują o tym swoimi pracami plastycznymi i fotograficznymi. Największe uznanie jury zyskał Kamil Wójcikiewicz (uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego przy ZSO w Strzelinie), który w swoim dyptyku pokazał dwa oblicza ratuszowej wieży – to dziennie i to nokturnowe. Co prawda z perspektywy Kamila ujawnia się tylko fragment budowli, ale taki kadr nie osłabia jej ekspresji, zaś kompozycji dodaje wyrafinowania. Dlatego też Kamil odbiera zasłużoną nagrodę, a ponieważ wrażliwość estetyczną łączy z wrażliwością społeczną, to szybką decyzją otrzymany odtwarzacz blu-ray przekazuje na potrzeby miejscowego Domu Dziecka. Serce rośnie!

DSC 0144


Uhonorowano również pozostałych laureatów, których gromko oklaskiwała publiczność (niektórzy to chyba przyszli z zastępem swoich fanów).

DSC 0113


Należało się to przede wszystkim zdobywczyni I Nagrody – Weronice Kliś (uczennicy Gimnazjum Dwujęzycznego przy ZSO) za malownicze rozwibrowanie rotundy, zmieniające tę romańsko-gotycka bryłę we frenetyczne zjawisko kolorystyczne.

DSCN3470


Na podium stanęły także: Kasia Sikora (uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie), której przypadła w udziale II Nagroda za widok budynku poczty, którego integralność naruszył krzyżowy układ okiennych szprosów, tworząc w 4 kwaterach autonomiczne kompozycje ciekawe same w sobie ...

DSCN3468


... oraz jej szkolna koleżanka - Julka Wilińska, do której powędrowała III Nagroda za panoramiczny widok z okna, które w dodatku można realnie otworzyć.

DSCN3476


Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL