Home Konkursy

Cytaty

Przez całe życie płacimy stale jedną i jedyną najbardziej wartościową rzeczą, jaką posiadamy, a mianowicie życiem.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCECO STRZELINIANIE WIDZĄ Z OKNA? Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 30. Wrzesień 2014 07:07

skanowanie0006

O tym mogli się przekonać widzowie plenerowej wystawy, na której, uzupełniając uroczystą oprawę Święta Patrona Miasta, zaprezentowaliśmy plon konkursu „michałowego". Strzelin po raz kolejny okazał się inspirujący dla swoich uzdolnionych artystycznie mieszkańców. Okazało się też, że mają oni ze swoich okien widoki piękne, a przynajmniej interesujące. Przekonują o tym swoimi pracami plastycznymi i fotograficznymi. Największe uznanie jury zyskał Kamil Wójcikiewicz (uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego przy ZSO w Strzelinie), który w swoim dyptyku pokazał dwa oblicza ratuszowej wieży – to dziennie i to nokturnowe. Co prawda z perspektywy Kamila ujawnia się tylko fragment budowli, ale taki kadr nie osłabia jej ekspresji, zaś kompozycji dodaje wyrafinowania. Dlatego też Kamil odbiera zasłużoną nagrodę, a ponieważ wrażliwość estetyczną łączy z wrażliwością społeczną, to szybką decyzją otrzymany odtwarzacz blu-ray przekazuje na potrzeby miejscowego Domu Dziecka. Serce rośnie!

DSC 0144


Uhonorowano również pozostałych laureatów, których gromko oklaskiwała publiczność (niektórzy to chyba przyszli z zastępem swoich fanów).

DSC 0113


Należało się to przede wszystkim zdobywczyni I Nagrody – Weronice Kliś (uczennicy Gimnazjum Dwujęzycznego przy ZSO) za malownicze rozwibrowanie rotundy, zmieniające tę romańsko-gotycka bryłę we frenetyczne zjawisko kolorystyczne.

DSCN3470


Na podium stanęły także: Kasia Sikora (uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie), której przypadła w udziale II Nagroda za widok budynku poczty, którego integralność naruszył krzyżowy układ okiennych szprosów, tworząc w 4 kwaterach autonomiczne kompozycje ciekawe same w sobie ...

DSCN3468


... oraz jej szkolna koleżanka - Julka Wilińska, do której powędrowała III Nagroda za panoramiczny widok z okna, które w dodatku można realnie otworzyć.

DSCN3476


Więcej…
 
PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY KONKURS MICHAŁOWY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 12. Wrzesień 2014 08:22

michal afisz

Ostatnia zmiana Piątek, 12. Wrzesień 2014 09:25
Więcej…
 
POTRZEBNA MARZANNA DO UTOPIENIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 06. Marzec 2014 21:13

skanowanie0145 page 001

 
ŚWIĘTO NIEŚWIĄTECZNYCH CZYTELNIKÓW Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 19. Grudzień 2013 15:32

IMG 0021


Jeżeli ktoś wypożycza w ciągu roku prawie 200 książek, to zapewne nie odwiedza naszej biblioteki od święta. Przeciwnie – jest naszym powszednim gościem, prawie udomowionym. Takich właśnie czytelników – prawdziwych rekordzistów czytelnictwa honorujemy pod koniec roku, w atmosferze świątecznej. Laureatom konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku" wręczamy słodkie nagrody, dziękując im za czytelniczą aktywność i przywiązanie do naszej placówki oraz życząc słodyczy dalszego obcowania z literaturą.

Teraz do tej elity dołączyli:

W kategorii „dorosły" zwyciężył Tomasz Furmański, który wypożyczył u nas 161 książek (wśród nich dominowały thrillery, których jest gorącym zwolennikiem). Dzielnie przyjął „na klatę" kosz łakoci i należne mu hołdy, ale jako człowiek skromny zapewnił sobie anonimowość, wykorzystując gabaryty tego słodkiego ciężaru.

IMG 0022


W kategorii młodzieżowej wygrała Magda Szmitka (uczennica Gimnazjum), która zaprzeczając powszechnym utyskiwaniom na rzekomo stroniącą od książek młodzież, miała na swoim koncie 148 wypożyczeń. Nagrodę przyjmuje, jak widać, z powagą i poczuciem wyjątkowości tej chwili, ale w sercu na pewno jest radość i satysfakcja.

1


W kategorii dziecięcej laur zwycięstwa przypadł malutkiej (aż 4 lata!) i dzielnej czytelniczce Paulince Wójcik, która – przy pomocy rodziców – wypożyczyła i przeczytała 174 książeczki. Przy odbiorze nagrody rodzice także się przydali. Czytać w tym wieku lekko nie jest, ale unieść taki kosz nie sposób bez pomocy mamy.

2


Potem to już tylko miłe rozmowy przy stole. Tematów do rozmów nie zabrakło. Jak to między nami czytającymi!

3


W Nowolesiu także odbyła się uroczystość wręczenia nagród tamtejszym „wyczynowcom" czytelnictwa. Wśród dorosłych zdecydowanie prym wiodła Pani Bogusia Stebnicka (207 książek!), a wśród dzieci najlepsza okazała się Wiktoria Cierniak, która z dumą pokazuje zasłużoną nagrodę, przy okazji obdarzając nas słodkim uśmiechem.

IMG 0507


 
NA ŚWIĘTA MUSI BYĆ ŁADNIE! STAŃ DO KONKURSU! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 29. Listopad 2013 11:40

konkurs1

BIBLIOTEKA DLA DZIECI


ogłasza


konkurs na najładniejsze

konkurs2a


 

Prace wykonane przez młodych czytelników


należy składać

 

do 17. grudnia 2013 roku.

 

Będą nagrody!     konkurs3

Ostatnia zmiana Piątek, 29. Listopad 2013 11:58
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL