Home Konkursy

Cytaty

Kobieta jest jak róża - na to ma kolce, by je owijać płatkami.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCEPLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY KONKURS MICHAŁOWY Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 12. Wrzesień 2014 08:22

michal afisz

Ostatnia zmiana Piątek, 12. Wrzesień 2014 09:25
Więcej…
 
POTRZEBNA MARZANNA DO UTOPIENIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 06. Marzec 2014 21:13

skanowanie0145 page 001

 
ŚWIĘTO NIEŚWIĄTECZNYCH CZYTELNIKÓW Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 19. Grudzień 2013 15:32

IMG 0021


Jeżeli ktoś wypożycza w ciągu roku prawie 200 książek, to zapewne nie odwiedza naszej biblioteki od święta. Przeciwnie – jest naszym powszednim gościem, prawie udomowionym. Takich właśnie czytelników – prawdziwych rekordzistów czytelnictwa honorujemy pod koniec roku, w atmosferze świątecznej. Laureatom konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku" wręczamy słodkie nagrody, dziękując im za czytelniczą aktywność i przywiązanie do naszej placówki oraz życząc słodyczy dalszego obcowania z literaturą.

Teraz do tej elity dołączyli:

W kategorii „dorosły" zwyciężył Tomasz Furmański, który wypożyczył u nas 161 książek (wśród nich dominowały thrillery, których jest gorącym zwolennikiem). Dzielnie przyjął „na klatę" kosz łakoci i należne mu hołdy, ale jako człowiek skromny zapewnił sobie anonimowość, wykorzystując gabaryty tego słodkiego ciężaru.

IMG 0022


W kategorii młodzieżowej wygrała Magda Szmitka (uczennica Gimnazjum), która zaprzeczając powszechnym utyskiwaniom na rzekomo stroniącą od książek młodzież, miała na swoim koncie 148 wypożyczeń. Nagrodę przyjmuje, jak widać, z powagą i poczuciem wyjątkowości tej chwili, ale w sercu na pewno jest radość i satysfakcja.

1


W kategorii dziecięcej laur zwycięstwa przypadł malutkiej (aż 4 lata!) i dzielnej czytelniczce Paulince Wójcik, która – przy pomocy rodziców – wypożyczyła i przeczytała 174 książeczki. Przy odbiorze nagrody rodzice także się przydali. Czytać w tym wieku lekko nie jest, ale unieść taki kosz nie sposób bez pomocy mamy.

2


Potem to już tylko miłe rozmowy przy stole. Tematów do rozmów nie zabrakło. Jak to między nami czytającymi!

3


W Nowolesiu także odbyła się uroczystość wręczenia nagród tamtejszym „wyczynowcom" czytelnictwa. Wśród dorosłych zdecydowanie prym wiodła Pani Bogusia Stebnicka (207 książek!), a wśród dzieci najlepsza okazała się Wiktoria Cierniak, która z dumą pokazuje zasłużoną nagrodę, przy okazji obdarzając nas słodkim uśmiechem.

IMG 0507


 
NA ŚWIĘTA MUSI BYĆ ŁADNIE! STAŃ DO KONKURSU! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 29. Listopad 2013 11:40

konkurs1

BIBLIOTEKA DLA DZIECI


ogłasza


konkurs na najładniejsze

konkurs2a


 

Prace wykonane przez młodych czytelników


należy składać

 

do 17. grudnia 2013 roku.

 

Będą nagrody!     konkurs3

Ostatnia zmiana Piątek, 29. Listopad 2013 11:58
 
STRZELEC JEST AMOREM Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 23. Wrzesień 2013 13:41

grand prix

Do takiego wniosku można dojść po obejrzeniu prac nadesłanych na nasz konkurs „michałowy" - „DO CZEGO STRZELA STRZELEC W STRZELINIE?" Liczni autorzy uważają, że to on sieje miłosne spustoszenie, powodując w strzelińskiej populacji epidemię zakochań. To bardzo miła interpretacja, ale pojawiły się też inne wizualne odpowiedzi na pytanie konkursowe. Niektórzy, prorokując inwazję kosmitów na nasze miasto, widzą w Strzelcu nieustraszonego obrońcę, który nie zawaha się wyprawić na wojny gwiezdne. Zaskakujące jest stanowisko, jakoby w realiach strzelińskiego rynku rozegrała się znana homerycka historia z Achillesem śmiertelnie ugodzonym w piętę, tudzież legenda o Wilhelmie Tellu, celnie trafiającym w jabłko na głowie dziecka. W każdym razie strzelinianie darzą swojego Strzelca sympatią, widząc w nim wyłącznie obrońcę i pomocnika. Wśród ciekawych, zabawnych i pomysłowych koncepcji jurorzy musieli zdecydować o wyborze laureatów. Ich zdaniem na najwyższą nagrodę - Grand Prix zasłużyła Karolina Pawluczuk - ucz. kl. III a Gimnazjum nr 1 w Strzelinie.

DSC 0519


Ona także wskazała na uczynny charakter Strzelca, tworząc narrację, w której spieszy mieszkańcom z pomocą również w ich codziennych problemach, a nie tylko w przypadku kosmicznych zagrożeń czy ataku ze strony potwora lub innej bestii.

DSCN2627


Na podium stanęli również:

I NAGRODA - Marta Żerek (ucz. kl. III a Gimnazjum nr 1 w Strzelinie)

DSC 0532

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 23. Wrzesień 2013 15:44
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL