Home Konkursy

Cytaty

Przez całe życie płacimy stale jedną i jedyną najbardziej wartościową rzeczą, jaką posiadamy, a mianowicie życiem.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCECZY WARTO BYĆ MOLEM KSIĄŻKOWYM ? Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 20. Grudzień 2012 14:26

Laureaci naszego dorocznego konkursu „Wybieramy Czytelnika Roku" z pewnością odpowiedzą twierdząco. Wczoraj wyszli z biblioteki nie, jak zazwyczaj, objuczeni książkami, ale uginając się pod ciężarem koszy delikatesowych. Bowiem my naszych czytelników-rekordzistów po prostu dosładzamy. Skoro ich kontakt z książką jest tak częsty, to zapewne ich życie jest ciekawe, bogate i mądre, a my chcemy aby jeszcze było słodkie. Zasługują na to.

Laureat Wypożyczalni dla Dorosłych - Pan Witold Widelski, który w bieżącym roku wypożyczył 131 książek, nie mógł stawić się osobiście i w jego imieniu prezent odebrała żona. Co za zaufanie! Patrząc na okazały prezent, trzeba pzrzynać, że sporo ryzykował. Za to ... ciężar znów spadł na kobiece barki - jak zwykle.

DSCN1611

W kategorii młodzieżowej Panie bibliotekarki nagrodę wręczają Sylwii Sabadasz (119 książek w roku).

IMG_0026

Najmłodszą laureatkę - Kingę Pawlik musieli wspomóc rodzice. Potrafiła w tym roku przeczytać 164 książki, ale unieść ciężar nagrody już nie za bardzo.

IMG_0021

Potem nastąpiło wspólne biesiadowanie, podczas którego elitarne grono aktywu czytelniczego mogło dzielić się swoimi bogatymi doświadczeniami literackimi.

IMG_0029

DSCN1608

Podobna uroczystość odbyła się także w Filii w Nowolesiu, gdzie obdarowano Panią Bogusławę Cierniak za imponującą ilość wypożyczeń - 204 książki! Słodycze powędrowały też do rąk młodszego pokolenia - Kinga Grzesik zasłużyła sobie na nie 182. wypożyczeniami. Brawo!

IMG_0025

IMG_0030


Ostatnia zmiana Piątek, 21. Grudzień 2012 10:23
 
MÓJ SPOSÓB NA GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 20. Grudzień 2012 14:25
Zadanie konkursowe wykonane - powstały gwiazdy z różnych tworzyw, wykonane dowolnymi technikami, ale wszystkie były podobne do tej z kanonu. I chyba tak ma być - tradycja zobowiązuje. Upominki wręczono wszystkim uczestnikom konkursu (na zdjęciu ich reprezentacja).

IMG_0015

 
ZRÓB SOBIE GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 27. Listopad 2012 20:32

Zapraszamy dzieci i młodzież
do udziału w konkursie plastycznym
„Gwiazda betlejemska"
Należy użyć wyobraźni i fantazji
oraz wykonać z dowolnych materiałów
przestrzenną formę gwiazdy.

Prace składać w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci
do 17. grudnia 2012 roku.

Będą fajne nagrody!
 
LIRYCZNIE O SOBIE I STRZELINIE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 18. Październik 2012 13:38

Najlepiej swoją poetycką wrażliwość wpisała w kontekst strzeliński Elżbieta Wierzbicka. W tej edycji Konkursu to jej wiersz był na 102! Jurorzy docenili umiejętność autorki zespolenia perspektywy osobistej ze społeczną, ulegli jej szczerej emocjonalności w powiązaniu z kontrolowaną i lapidarną formą. To doprawdy wzruszające, jaki potencjał rozwojowy dla jednostki tkwi w tzw. genius loci. A zatem, lirycznie o sobie w Strzelinie - Elżbieta Wierzbicka.


OCALENIE


Przybyłam znikąd
I czułam, że jestem nigdzie
Pełna złości, rozczarowana
Zaczęłam istnieć


Po omacku poznawałam
to, co było TU przede mną
Bez sensu i planu
A jednak z przeznaczenia


Istnieć zamieniło się w stawać
Droga kręta nabrała prostej linii
Bycie znikąd i nigdzie
przyniosło ocalenie


Tak, TU zostałam ocalona
od życia dla siebie
Powołana do bycia kimś
kim zawsze chciałam się stać


Ja już nie istnieję, ja wciąż się staję
I dzieje się to TU.


Siła wyrazu tego wiersza jest oczywiście bezcenna, ale zgodnie z nieco swawolnym hasłem tego konkursu został on wyceniony na 102 złote. Realna, choć o symbolicznym wymiarze gotówka została przekazana w przysłowiowej kopercie.

IMG_0059

Publiczność z uwagą słuchała poetyckich strof laureatki, ale towarzyszące jej urocze dzieciaki nie kryły oznak znużenia i nawet łakocie straciły już początkową moc przyciągania.

IMG_0054

 
FINAŁ KONKURSU, CZYLI CZYM MOŻE BYĆ WIEŻA? Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 25. Wrzesień 2012 09:31

1


Dzięki nieposkromionej wyobraźni i poczuciu humoru uczestników konkursu strzelińska wieża ratuszowa zamieniła się w ... rakietę kosmiczną (wariant moderne), tudzież sztachetę od płotu (wariant rustykalny), ale przyjęła też postać finezyjnej biżuterii (wariant elegancki), a nawet obcasa w damskiej szpilce (wariant seksy) i wiele jeszcze innych, zadziwiających metafor wygenerowała inwencja młodych plastyków. Tych najbardziej pomysłowych dostrzegło baczne oko jurorów, zaś uhonorowanie laureatów odbyło się w uroczystej oprawie Święta Patrona Miasta.

Oto stawka najlepszych, którzy, dzierżąc w rękach nagrody, sycą się należnymi im brawami zgromadzonej przed estradą publiczności.

michal2012

 


Zwyciężczyni konkursu - Marcelina Wołoch na swój sukces reaguje radością pomieszaną z zawstydzeniem. No cóż, w małym człowieku wielki talent i wielka skromność!

2


Prace laureatów i pozostałych uczestników konkursu „Zrób coś z wieżą" można było oglądać na wystawie plenerowej. Trzeba przyznać, że przyroda stała się istotnym elementem aranżacyjnym ekspozycji.

 

IMG_0026

IMG_0020

Publiczność wypatrywała prac nagrodzonych, aby samemu odnieść się do ocen jury, bo jak się potocznie sądzi ... każdy zna się na zdrowiu i sztuce.

Ostatnia zmiana Czwartek, 27. Wrzesień 2012 11:18
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL