Home Konkursy

Cytaty

Kobieta jest jak róża - na to ma kolce, by je owijać płatkami.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCEZNAMY JUŻ LAUREATÓW KONKURSU “WIERSZ NA 102!” Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:26
10 czerwca w Czytelni dla Dorosłych aż zaroiło się od poetyckich dusz. Przybyli autorzy konkursowych wierszy (podekscytowani i natchnieni nadzieją), a także kibicująca im publiczność (wrażliwa na słowo, oczywiście). Stawili się też jurorzy, aby w bezpośrednim kontakcie wziąć odpowiedzialność za wydany werdykt. To właśnie oni - po długim i skupionym ważeniu w umyśle i sercu - wyłonili zwycięzcę.  Została nim Marta Podpłomyk, której wiersz był prosty i dobry jak chleb. Ten chleb został wyceniony zgodnie z regulaminem konkursu na ... 102 złote. Gotówka została wręczona w  warunkach pełnej jawności. W otwartym głosowaniu wybrała też swojego laureata zgromadzona publiczność, która doceniła głębię i urodę wiersza Łukasza Krzysztofczyka. Potem, kiedy napięcie konkursowych zmagań opadło, jeszcze długo dzielono się poezją i refleksją (jak to wśród subtelnych miłośników wierszy bywa), nie zapominając przy tym o zmysłowych walorach kawy i słodkości.  Nie ma to jak znależć się w dobrym towarzystwie!

Prezentujemy wiersze laureatów trzeciej edycji konkursu, której przyświecało hasło “Olśnienie”.  Było ono tak pojemne, że temat  interpretowano rozmaicie – czasem  było to oczarowanie zmysłów, a czasem poznawcza iluminacja, ot, takie duże i małe, prywatne epifanie.
Ostatnia zmiana Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:38
Więcej…
 
FINAŁ KONKURSU “WIERSZ NA 102” (3 edycja) Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 04. Czerwiec 2009 13:43
10 czerwca `09, o godz. 17 w Czytelni dla Dorosłych nastąpi prezentacja wierszy zgłoszonych do konkursu oraz ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród. Zwycięzca wyjdzie bogatszy o 102 zł w portfelu i ... satysfakcję, oczywiście! Przyznana też będzie  Nagroda Publiczności. A potem, przy kawie i słodkościach, toczyć się będą miłe towarzyskie pogawędki o poezji i życiu.
Zapraszamy uczestników konkursu i ich gości, a także wszystkich miłośników słowa.

Przypominamy wiersze laureatów 2 poprzednich edycji konkursu:
Kasi Ciróg (2007 r.) i Dominika Jaworskiego (2008 r.)

Więcej…
 
Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i dorosłych Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 04. Czerwiec 2009 13:36

(mogą realizować swoją pracę osobno lub razem, np. rodzice i dzieci)

“ARCHANIOŁ MICHAŁ JEST WŚRÓD NAS”.

Prace - ukazujące postać Patrona Strzelina w różnych zabawnych i pomysłowych sytuacjach z życia naszego miasta i jego mieszkańców - mogą być wykonane dowolną kombinacją technik (malarska, rysunkowa, graficzna, fotograficzna) przy zastosowaniu montażu, metodą ręcznego wklejania lub komputerową.
Przykładowo proponujemy: sfotografować wybrany fragment miasta lub sytuację miejską (można też sfotografować własną sytuację rodzinną), a następnie do zdjęcia (format minimum 15x21 cm) wkomponować postać własnoręcznie namalowanego lub wyciętego z powielonej reprodukcji Archanioła Michała tak, aby stworzyć zaskakującą, wesołą, sympatyczną anegdotkę. Można posłużyć się krótkim tekstem, np. w postaci podpisu lub komiksowego dymka.
Życzymy dobrej zabawy!

Najlepsze prace zostaną nagrodzone,
zwycięzca otrzyma odtwarzacz DVD!

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas
uroczystych obchodów Święta Patrona Miasta (końcówka września).
Prace konkursowe należy składać w Bibliotece do 18 września 2009 r.

Oto nasza propozycja (poza konkursem)

Ostatnia zmiana Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:53
Więcej…
 
UWAGA ! POECI NA START Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 21. Kwiecień 2009 13:10

poeci_na_start

3. EDYCJA KONKURSU “WIERSZ NA 102 !”

Zapraszamy te szlachetne osoby (młodzież i dorosłych), które składają wiersze, aby zgłosiły do konkursu jeden utwór swojego autorstwa, specjalnie napisany w odpowiedzi na tegoroczne, dowolnie interpretowane hasło – OLŚNIENIE.

Zwycięzca otrzyma nagrodę – 102 złote w gotówce! Uwaga – po raz pierwszy zostanie przyznana również nagroda publiczności.

Prace przyjmujemy w kopertach opatrzonych godłem (w środku zamknięta koperta z danymi identyfikacyjnymi) do 30 maja 2009 r.

Finał – 10 czerwca `09, o godz. 17.00, w Czytelni dla Dorosłych.

Regulamin Konkursu do pobrania w Bibliotece.

Ostatnia zmiana Wtorek, 21. Kwiecień 2009 13:26
 
WYBIERAMY CZYTELNIKA ROKU Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 27. Marzec 2009 21:04

Po raz kolejny ogłaszamy doroczny konkurs, w którym Czytelnikiem Roku zostaje osoba, która przeczytała największą ilość książek wypożyczonych z naszej Biblioteki (osobno wybierany jest zwycięzca w poszczególnych komórkach organizacyjnych – Wypożyczalni dla Dorosłych, Wypożyczalni dla Dzieci, Filii w Nowolesiu). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu, kiedy to na uroczystym spotkaniu w nastroju świątecznym laureaci zostaną nagrodzeni okazałym koszem pyszności-słodkości.

Uwaga! Perspektywa czytania jest słodka.

slodkosci

Ostatnia zmiana Czwartek, 02. Kwiecień 2009 14:29
 
<< Początek < Poprzedni 11 12 13 14 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL