Home

Cytaty

Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCECHOINECZKA JAK MARZENIE PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 18. Grudzień 2014 12:55

DSC 0449

Rozstrzygnięto już konkurs na najładniejszą, najciekawszą choinkę, jaką wykonały dzieci, które stanęły w konkursowe szranki. Piękna była ta z szyszek na ceramicznej podstawce, pomysłowością ujmowała ta ze złoconych orzechów, zręcznością zadziwiała ta wykonana techniką origami. Dziecięcy wykonawcy, teraz wspierani przez swoich opiekunów, niecierpliwie czekają na werdykt.

DSC 0451

A tu już szczęśliwa gromadka nagrodzonych.

DSC 0472

 
CHOINKA NA KONKURS PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 27. Listopad 2014 15:14

afisz

Ostatnia zmiana Czwartek, 27. Listopad 2014 15:17
 
CO STRZELINIANIE WIDZĄ Z OKNA? PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 30. Wrzesień 2014 07:07

skanowanie0006

O tym mogli się przekonać widzowie plenerowej wystawy, na której, uzupełniając uroczystą oprawę Święta Patrona Miasta, zaprezentowaliśmy plon konkursu „michałowego". Strzelin po raz kolejny okazał się inspirujący dla swoich uzdolnionych artystycznie mieszkańców. Okazało się też, że mają oni ze swoich okien widoki piękne, a przynajmniej interesujące. Przekonują o tym swoimi pracami plastycznymi i fotograficznymi. Największe uznanie jury zyskał Kamil Wójcikiewicz (uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego przy ZSO w Strzelinie), który w swoim dyptyku pokazał dwa oblicza ratuszowej wieży – to dziennie i to nokturnowe. Co prawda z perspektywy Kamila ujawnia się tylko fragment budowli, ale taki kadr nie osłabia jej ekspresji, zaś kompozycji dodaje wyrafinowania. Dlatego też Kamil odbiera zasłużoną nagrodę, a ponieważ wrażliwość estetyczną łączy z wrażliwością społeczną, to szybką decyzją otrzymany odtwarzacz blu-ray przekazuje na potrzeby miejscowego Domu Dziecka. Serce rośnie!

DSC 0144


Uhonorowano również pozostałych laureatów, których gromko oklaskiwała publiczność (niektórzy to chyba przyszli z zastępem swoich fanów).

DSC 0113


Należało się to przede wszystkim zdobywczyni I Nagrody – Weronice Kliś (uczennicy Gimnazjum Dwujęzycznego przy ZSO) za malownicze rozwibrowanie rotundy, zmieniające tę romańsko-gotycka bryłę we frenetyczne zjawisko kolorystyczne.

DSCN3470


Na podium stanęły także: Kasia Sikora (uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie), której przypadła w udziale II Nagroda za widok budynku poczty, którego integralność naruszył krzyżowy układ okiennych szprosów, tworząc w 4 kwaterach autonomiczne kompozycje ciekawe same w sobie ...

DSCN3468


... oraz jej szkolna koleżanka - Julka Wilińska, do której powędrowała III Nagroda za panoramiczny widok z okna, które w dodatku można realnie otworzyć.

DSCN3476


Więcej…
 
PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY KONKURS MICHAŁOWY PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 12. Wrzesień 2014 08:22

michal afisz

Ostatnia zmiana Piątek, 12. Wrzesień 2014 09:25
Więcej…
 
POTRZEBNA MARZANNA DO UTOPIENIA PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 06. Marzec 2014 21:13

skanowanie0145 page 001

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL