Home

Cytaty

Cel zamierzony i cel osiągnięty, to nigdy nie jest to samo.
Konkursy

Organizujemy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - liczne konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, a niektóre z nich mają charakter cykliczny.

Co roku realizujemy kolejną edycję konkursów:

  • “Wiersz na 102” (na wiosnę),

  • “Wybieramy Czytelnika Roku” (w grudniu),

  • “Najlepsza recenzja najgorszej książki”,

  • konkursy plastyczne z motywem strzelińskim na Święto Patrona Miasta (we wrześniu).

 

INFORMACJE BIEŻĄCE27 września `09 – UROCZYSTY FINAŁ KONKURSU PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 02. Październik 2009 18:58
100_5129


Był piękny dzień. Tym razem to chyba sam Archanioł Michał “załatwił” pogodę u Najwyższej Instancji. Widać poczuł się dostatecznie usatysfakcjonowany promocją swojego wizerunku w pracach uczestników konkursu plastycznego “Archanioł Michał jest wśród nas”. Istotnie, był z nami po wilekroć obecny. I to nie w oficjalnym wydaniu jako hieratyczny komponent herbu miasta, ale zmultiplikowany w niekonwencjonalnych i zabawnych ujęciach, na miarę inwencji, poczucia humoru i umiejętności plastycznych ponad 80 młodych artystów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w plenerze, a słońce  wydobywające intensywną czerwień jesiennych już liści zapewniło malowniczą aranżację wystawy. Autorzy najciekawszych prac, których grono wyłonili jurorzy, zostali zaprezentowani na uroczystej gali – odebrali należne im hołdy i, rzecz jasna,  nagrody! Grand Prix (poza zaszczytem zmaterializowało się też w odtwarzaczu DVD) przyznano uczennicy klasy III a Gimnazjum nr 1 w Strzelinie – Marcie Błaszkiewicz, która obsadziła swojego niebiańskiego bohatera między innymi w roli ... bramkarza.

SWScan00065Jeżeli chcesz poznać jeszcze inne wcielenia Archanioła Michała, jak również pozostałych laureatów konkursu, to zapraszamy do dalszej lektury.

Więcej…
 
ZNAMY JUŻ LAUREATÓW KONKURSU “WIERSZ NA 102!” PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:26
10 czerwca w Czytelni dla Dorosłych aż zaroiło się od poetyckich dusz. Przybyli autorzy konkursowych wierszy (podekscytowani i natchnieni nadzieją), a także kibicująca im publiczność (wrażliwa na słowo, oczywiście). Stawili się też jurorzy, aby w bezpośrednim kontakcie wziąć odpowiedzialność za wydany werdykt. To właśnie oni - po długim i skupionym ważeniu w umyśle i sercu - wyłonili zwycięzcę.  Została nim Marta Podpłomyk, której wiersz był prosty i dobry jak chleb. Ten chleb został wyceniony zgodnie z regulaminem konkursu na ... 102 złote. Gotówka została wręczona w  warunkach pełnej jawności. W otwartym głosowaniu wybrała też swojego laureata zgromadzona publiczność, która doceniła głębię i urodę wiersza Łukasza Krzysztofczyka. Potem, kiedy napięcie konkursowych zmagań opadło, jeszcze długo dzielono się poezją i refleksją (jak to wśród subtelnych miłośników wierszy bywa), nie zapominając przy tym o zmysłowych walorach kawy i słodkości.  Nie ma to jak znależć się w dobrym towarzystwie!

Prezentujemy wiersze laureatów trzeciej edycji konkursu, której przyświecało hasło “Olśnienie”.  Było ono tak pojemne, że temat  interpretowano rozmaicie – czasem  było to oczarowanie zmysłów, a czasem poznawcza iluminacja, ot, takie duże i małe, prywatne epifanie.
Ostatnia zmiana Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:38
Więcej…
 
FINAŁ KONKURSU “WIERSZ NA 102” (3 edycja) PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 04. Czerwiec 2009 13:43
10 czerwca `09, o godz. 17 w Czytelni dla Dorosłych nastąpi prezentacja wierszy zgłoszonych do konkursu oraz ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród. Zwycięzca wyjdzie bogatszy o 102 zł w portfelu i ... satysfakcję, oczywiście! Przyznana też będzie  Nagroda Publiczności. A potem, przy kawie i słodkościach, toczyć się będą miłe towarzyskie pogawędki o poezji i życiu.
Zapraszamy uczestników konkursu i ich gości, a także wszystkich miłośników słowa.

Przypominamy wiersze laureatów 2 poprzednich edycji konkursu:
Kasi Ciróg (2007 r.) i Dominika Jaworskiego (2008 r.)

Więcej…
 
Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i dorosłych PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 04. Czerwiec 2009 13:36

(mogą realizować swoją pracę osobno lub razem, np. rodzice i dzieci)

“ARCHANIOŁ MICHAŁ JEST WŚRÓD NAS”.

Prace - ukazujące postać Patrona Strzelina w różnych zabawnych i pomysłowych sytuacjach z życia naszego miasta i jego mieszkańców - mogą być wykonane dowolną kombinacją technik (malarska, rysunkowa, graficzna, fotograficzna) przy zastosowaniu montażu, metodą ręcznego wklejania lub komputerową.
Przykładowo proponujemy: sfotografować wybrany fragment miasta lub sytuację miejską (można też sfotografować własną sytuację rodzinną), a następnie do zdjęcia (format minimum 15x21 cm) wkomponować postać własnoręcznie namalowanego lub wyciętego z powielonej reprodukcji Archanioła Michała tak, aby stworzyć zaskakującą, wesołą, sympatyczną anegdotkę. Można posłużyć się krótkim tekstem, np. w postaci podpisu lub komiksowego dymka.
Życzymy dobrej zabawy!

Najlepsze prace zostaną nagrodzone,
zwycięzca otrzyma odtwarzacz DVD!

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas
uroczystych obchodów Święta Patrona Miasta (końcówka września).
Prace konkursowe należy składać w Bibliotece do 18 września 2009 r.

Oto nasza propozycja (poza konkursem)

Ostatnia zmiana Wtorek, 16. Czerwiec 2009 18:53
Więcej…
 
UWAGA ! POECI NA START PDF Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 21. Kwiecień 2009 13:10

poeci_na_start

3. EDYCJA KONKURSU “WIERSZ NA 102 !”

Zapraszamy te szlachetne osoby (młodzież i dorosłych), które składają wiersze, aby zgłosiły do konkursu jeden utwór swojego autorstwa, specjalnie napisany w odpowiedzi na tegoroczne, dowolnie interpretowane hasło – OLŚNIENIE.

Zwycięzca otrzyma nagrodę – 102 złote w gotówce! Uwaga – po raz pierwszy zostanie przyznana również nagroda publiczności.

Prace przyjmujemy w kopertach opatrzonych godłem (w środku zamknięta koperta z danymi identyfikacyjnymi) do 30 maja 2009 r.

Finał – 10 czerwca `09, o godz. 17.00, w Czytelni dla Dorosłych.

Regulamin Konkursu do pobrania w Bibliotece.

Ostatnia zmiana Wtorek, 21. Kwiecień 2009 13:26
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzedni 11 12 13 14 15 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL