Home Dyskusyjny Klub Książki

Cytaty

Niedojrzałość polega jedynie na zupełnej nieznajomości siebie. Zrozumienie samego siebie jest początkiem mądrości.
Dyskusyjny Klub Książki

dyskusyjny_klub_ksiazki

 

 

DKK GADKA-LITERATKA

 

D  
jak dobra atmosfera towarzyskich spotkań przy kawie.


jak książki, które wybieramy i czytamy, a na spotkaniach podejmujemy dyskusję o nich lub przez nie inspirowane (DKK dysponuje własną pulą książek).

jak klubowy luz, który sprawia, że dyskusje wokół książki nie muszą przypominać solennych debat literaturoznawców, ale mogą być miłą rozmową amatorów, pogawędką lub plotką.


Niech książka da nam okazję do spotkań !

Zapraszamy wszystkich chętnych.


Nie trzeba być molem książkowym.

Nie trzeba być zapisanym do naszej Biblioteki.

Nie trzeba znać się na literaturze i fachowo o niej mówić.

Trzeba chcieć się spotkać z ludźmi !


Zawsze w środę (przeważnie pierwszą w miesiącu) o godzinie 16.00 w Saloniku Zielonym.

Moderator - Maria Tyws

 

INFORMACJE BIEŻĄCEMODELKĄ BYĆ ... A MOŻE RACZEJ NIE BYĆ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 27. Październik 2015 07:52

Do tego ostatniego wniosku, po długiej dyskusji inspirowanej książką „Idealna dziewczyna", doszły Panie z DKK w Nowolesiu. Pod zewnętrznym blichtrem czai się bowiem ciężka praca nad ciałem (och! żegnajcie ptysie i inne pychotki) oraz zawzięta konkurencja na, owszem, starannie pomalowane, ale drapieżne pazurki. To już lepiej być tak zwaną normalną kobietą.

IMG 0175

 
W NOWOLESIU O ARTYSTKACH Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 17. Wrzesień 2015 12:42

IMG 0150Tym razem na klubowym spotkaniu  Panie przyjrzały się artystkom z PRL-u.  Dyskusja była ożywiona jak przystało na pogaduchy kobiet o innych kobietach (niektórzy nazywają to ploteczkami).  Okazało się, że w  czasach rzekomej szarzyzny niektórzy wiedli barwne  życie. Polska sex-bomba - Kalina Jędrusik to nie jedyna kontrowersyjna postać tamtej epoki, która wciąż potrafi ekscytować. Temat wyraźnie wprawił Panie w dobry humor.

IMG 0149


 
NOWOLESIE DYSKUTUJE Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Czwartek, 11. Grudzień 2014 07:59

IMG 0443

Panie z Nowolesia – członkinie DKK dyskutują oczywiście o przeczytanych książkach. Ostatnią pozycję „Bezcenny dar" zgodnie uznały za pouczającą lekcję odnośnie życiowej strategii, którą same postanowiły zastosować. Literatura jednak w życiu pomaga. To krzepiące!

 
DKK W NOWOLESIU Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 11. Lipiec 2014 09:32

IMG 0141


Czytelniczki naszej wiejskiej Filii także chcą się spotykać przy kawie, ale ... nie tylko przy kawie. Do tej kawy, zamiast ciastka, warto dołożyć interesującą książkę. Nic prostszego! Zawiązując swój klub, wpisały się do sieci DKK. Witamy w gronie czytających i dyskutujących oraz życzymy inspirujących lektur!

 
LITERATURA INACZEJ Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 01. Lipiec 2013 13:21

danton1

Patetyczna powaga dramatu Stanisławy Przybyszewskiej - „Sprawa Dantona" ustępuje miejsca ironii i grotesce w śmiałej i nowatorskiej inscenizacji Jana Klaty dla Teatru Polskiego we Wrocławiu. Ten reżyser znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do klasyki dramatu. Potrafi wydobyć z niej uniwersalne jądro, ale także nasycić aluzjami do współczesności. Stworzył brawurową opowieść o rewolucji jako destrukcyjnym, a zarazem twórczym chaosie, skrywajacym odwieczny dramat władzy. Wszystko to przyprawione odrobiną szyderstwa i cynizmu, ale i kpiarskim przymrużeniem oka. To nie była nudna lekcja historii. Będzie o czym dyskutować na najbliższym posiedzeniu DKK. Literaccy ortodoksi będą mogli ponarzekać na arogancką samowolę współczesnych adaptatorów, a zwolennicy obrazoburstwa przeciwstawić im swoją progresywną postawę. Nastawieni na analizę realcji na styku literatury i teatru wyłapaliśmy też malarskie parantele (patrz zdjęcia powyżej).

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL