Home

Cytaty

Nie kocham cię za to, kim jesteś, ale za to, jaki jesteś, kiedy przebywam z tobą.
Witamy na stronie głównej portalu
BIŻUTERIA OD RĘKI (WŁASNEJ) Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Piątek, 12. Październik 2018 07:16

1


Te wspaniałe cacka nie zostały kupione u jubilera lub w galerii, ale wykonały je nasze- jak się okazało - artystycznie uzdolnione Seniorki. Bowiem wczoraj biblioteczne „Senioralia" rozpoczęły się od warsztatów biżuterii szklanej, które poprowadziła profesjonalnie i z wdziękiem Marta Jędras – autorka projektu znanego pod nazwą Daruma.

2


Zaczęła od prezentacji różnych wzorów kolczyków i wisiorków, omawiając przy tym podstawy technologii. Wtedy każda z nas pomyślała sobie: nie, ja tego nie wykonam! Wkrótce Pani Marta udowodniła nam, że nie doceniałyśmy swoich możliwości. Zaczęła od wysypania na stół kolorowych szklanych otoczaków (nie mylić z pysznymi kokosowymi kuleczkami w miseczce).

3


Tworzywo już jest, a to okazało się dostateczną podnietą, aby pobudzić wyobraźnię naszych Pań.

4


Oczywiście nie obyło się bez fachowych porad i konsultacji naszej specjalistki.

5


Pomoc Pani Marty była szczególnie potrzebna, gdy na pewnym etapie pracy należało użyć narzędzi. Niektóre Panie zapewne po raz pierwszy dowiedziały się o istnieniu czegoś takiego, jak lutownica, a już wkrótce, wziąwszy ją do ręki, radziły sobie nadzwyczaj dobrze.

6


Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już za chwilę każda Pani przyozdobiła swój strój biżuterią ze szkła. Co prawda kobiety lubią dostawać od swoich mężczyzn diamenty, ale autorska i własnoręcznie wykonana biżuteria, to rzecz bezcenna. Pięknie Paniom w tych wisiorkach!

7


8

Oj, chyba musimy spotkać się z Panią Marta ponownie, bo przydałyby się kolczyki do kompletu.

 
PATRIOTYZM LOKALNY – CO TO TAKIEGO? Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Wtorek, 09. Październik 2018 16:23

1


Warto było zorganizować takie spotkanie, aby dowiedzieć się co o tym myślą osoby lokalnego życia publicznego z jednej strony, a miejscowa młodzież z drugiej.

2


W takim bowiem gronie debatowaliśmy na temat patriotyzmu lokalnego, co było kolejną realizacją gminnego projektu edukacyjnego „Droga do niepodległości". Przy stole zasiadło grono lokalnych patriotów, dla których to pojęcie ma przełożenie na realne działania na rzecz swojej społeczności. Nie zabrakło tu Burmistrz Strzelina – Doroty Pawnuk czy innego samorządowca – Piotra Rozenka, który od lat pełni funkcję radnego powiatu strzelińskiego. Ten patriotyzm niejako z urzędu nie wyklucza osobistej emocji, bo przecież prawdziwy patriota ma istotny powód do objęcia funkcji, która daje mu siłę sprawczą do działania na rzecz swojego miasta, regionu. Takie działania można też prowadzić, korzystając ze struktur pozarządowych, jak to robi Łukasz Krzysztofczyk, któremu założenie Stowarzyszenia „Gramy o życie" pozwoliło szeroko rozwinąć akcję charytatywną.

3


Każdy z zaproszonych gości wnosił inny kolor w palecie postaw patriotycznych. Osobista historia Ryszarda Kobylańskiego naznaczona została przez tę wielką historię. Jako dziecko repatriantów z Kresów Wschodnich stał się świadkiem pamięci generacji swoich rodziców, którzy wykorzenieni ze swojej „małej ojczyzny" musieli adaptować się w miejscu nowym i obcym. Jego wypowiedź przywołała też romantyczną wersję patriotyzmu, kiedy w ekstremalnych warunkach należało się zdobyć na heroiczny czyn, a nawet w obronie ojczyzny poświęcić życie.

Ostatnia zmiana Środa, 10. Październik 2018 09:14
Więcej…
 
STAWKĄ JEST 1000 KSIĄŻEK. POMÓŻMY! Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 08. Październik 2018 13:05

Plakat Empik3


Ten plakat autorstwa Julii Wilińskiej reprezentuje Szkołę Podstawową nr 4 w Strzelinie w zorganizowanym przez EMPiK konkursie „Tysiąc powodów by czytać".
Poniżej apel społeczności naszej „czwórki" z zachętą do głosowania. Popieramy! Sami już to zrobiliśmy, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w tej sprawie.

Więcej…
 
SENIORALIA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 01. Październik 2018 14:25

senioralia plakat

Ostatnia zmiana Poniedziałek, 01. Październik 2018 14:27
 
MŁODZI STRZELIŃSCY FUTURYŚCI Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 01. Październik 2018 14:20

1

Można powiedzieć, że na tym zdjęciu nie występują w komplecie, ale w swojej najlepszej części. Oto bowiem laureaci konkursu plastycznego, który już od wielu lat organizujemy z okazji Święta Patrona Miasta. Tym razem odbywał się pod hasłem „Strzelin za 100 lat". Zainspirowani setną rocznicą ważnego dla Polski wydarzenia postanowiliśmy z optymizmem wybiec o te sto lat do przodu. Wyzwanie podjęło również stu uczniów. Efekty konkursowe dowodzą, że młodzi strzelinianie mają własną wizję swojego miasta w tej dość odległej perspektywie. Dryfuje ona albo w kierunku ekologicznym i wtedy Strzelin zamienia się w rajski ogród, tudzież w stronę nowych technologii i urbanizacji, co z kolei czyni ze Strzelina drugą Japonię. Zagrożeń specjalnie nie przewidują, bo nawet jeśli w ich pracach pojawiają się ... kosmici, to nie jest to inwazja, ale przyjacielska wizyta. Rzadko występuje sugestia jakiejś globalnej katastrofy, po której tylko piaski pustyni przemierzane przez wielbłądy i jaskiniowców, ale wtedy ta karawana dostrzega na horyzoncie ... rozbłyskującą kolorami wieżę strzelińskiego ratusza. No tak, wygląda to optymistycznie ... pod warunkiem, że nie jest to fatamorgana. Z pewnością nią nie jest plon konkursowy zaprezentowany w malowniczej scenerii ciągle jeszcze zielonego listowia prześwietlonego smugą jesiennego już słońca.

2


Natomiast snopy światła scenicznego skierowane były na autorów tych najlepszych prac konkursowych, które doceniło jury pod przewodnictwem profesjonalnego artysty plastyka – zaprzyjaźnionego z nami Bogusia Szychowiaka.

3


Oto dumna zdobywczyni Grand Prix – Amelia Nowak.

4


4a

Amelce towarzyszą laureatki pierwszych trzech miejsc: (od lewej) I - Wiktoria Macuga, II – Maja Kwaśny, III – Andżelika Hirschberg.

5


5a

 

5b

5c

Pozostali laureaci Wyróżnień i Nagród Specjalnych kontynuują dumny szereg zwycięzców.

6


Na scenę zaproszono także pedagogów, którzy przygotowali zarówno tych nagrodzonych, jak i wszystkich uczestników konkursu. Obok widocznej na zdjęciu Krystyny Drzewieckiej – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie zasłużone podziękowania odebrały: Bożena Krzesaj (SP nr 5 i Gimnazjum Dwujęzyczne przy ZSO w Strzelinie) oraz Aneta Horżaniecka (SP nr 4 w Strzelinie).

7


Wszystkim, którzy w plastycznych realizacjach zmaterializowali swoje perspektywiczne wizje Strzelina serdecznie dziękujemy. Wierzymy, że nagrody ufundowane przez naszą placówkę dostarczą laureatom wiele pożytku i zadowolenia. Źródłem satysfakcji dla tych wszystkich, którzy przekazali nam swoje prace niech będzie zainteresowanie, jakie wzbudzą u widzów zarówno tej plenerowej ekspozycji, jak i tej przeniesionej do pomieszczeń bibliotecznych.

8


9

Spotkamy się za ... nie, nie za 100 lat, ale już za rok!

 
SOBOTA BARDZO LITERACKA Drukuj Email
Wpisał Maria Tyws   
Poniedziałek, 24. Wrzesień 2018 14:37

1


Właśnie startuje Strzeliński Festiwal Literatury – otwarcia dokonuje jego inicjator Tomasz Duszyński w towarzystwie szefów instytucji partnerskich – Biblioteki Miejskiej i Ośrodka Kultury – gospodarza imprezy. Zaraz potem zaanektowano nie tylko salę widowiskową, ale całą przestrzeń przyziemia Ośrodka Kultury, wychodząc także w przylegający doń plener. To tam można było zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie, a wcześniej - dzięki zręczności makijażystki - uzyskać nowe oblicze, np. tygryska czy Spider-Mana. Nic dziwnego, że również takie osobniki pojawiały się na warsztatach literacko-plastycznych, jakie odbywały się pod patronatem naszej placówki.

2


Akurat te warsztaty prowadziła faworytka wszystkich naszych dziecięcych czytelników – Pani Lidzia, której dzielnie asystowała Laura.

3


Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Joomla extensions by Siteground Hosting